Jubileuszowe Święto Bytomia potrwa 3 dni. Impreza wróci na Rynek

W tym roku Bytom obchodzi jubileusz 770-lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji doroczne święto miasta potrwa dłużej, niż w minionych latach. Wiemy już, kto wystąpi przed bytomską publicznością.

Gwiazdy dni bytomia 2024

Przez ostatnie lata Święto Bytomia było dobrze oceniane przez mieszkańców, ale za każdym razem pozostawiało niedosyt, ponieważ trwało tylko jeden dzień. W tym roku ma być inaczej, o czym poinformował na swoim profilu na Facebooku prezydent Mariusz Wołosz.

- Ten rok jest dla naszego miasta wyjątkowy, bo przecież obchodzi ono 770. urodziny, dlatego święto naszego miasta będzie wyjątkowe - zapowiada prezydent. - Naprawdę dużo będzie się działo, więc już dzisiaj zaplanujcie sobie te dni - powiedział Mariusz Wołosz.

Program Dni Bytomia 2024

Święto Bytomia 2024 odbędzie się tuż po zakończeniu roku szkolnego i potrwa trzy dni od piątku 21 czerwca do niedzieli 23 czerwca. W przeciwieństwie do minionych lat koncerty odbędą się nie na placu Sobieskiego, lecz na Rynku.

Gwiazdami tegorocznych Dni Bytomia będą: Kult, Smolasty, Nocny Kochanek, Julia Żugaj, Dym KNF, Bajm, C-BooL, Pan Savyan. Ponadto na scenie zaprezentuje się również laureat przeglądu lokalnych zespołów muzycznych Bytom Live Music: grupa Tukej. W programie znajdą się także wydarzenia dla najmłodszych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon