Dni Kultury Wrażliwej w BECEK-u. Instytucja chce zwrócić uwagę na osoby z dysfunkcjami

W Bytomskim Centrum Kultury przez trzy dni organizowane będą wydarzenia, które mają zwrócić uwagę na obecność osób z dysfunkcjami. "Dobrze mi tu. Dni Kultury Wrażliwej" to cykl wydarzeń tematycznie związanych z poszerzaniem dostępności w instytucji kultury. Start już w czwartek, 7 września.

FB BECEK
Dni Kultury Wrażliwej BECEK

Już od czwartku, 7 września W Bytomskim Centrum Kultury odbywać będzie się 3-dniowe wydarzenie pełne wrażliwości. W tym roku instytucja postanowiła zwrócić uwagę na osoby mierzące się na co dzień z dysfunkcjami. "Dobrze Mi Tu. Dni Kultury Wrażliwej" to ciąg wydarzeń, który ma uświadomić społeczeństwu jak czują się takie osoby.

- W nadchodzącym tygodniu pragniemy zwrócić Waszą uwagę na szczególne wydarzenie: Dobrze Mi Tu. Dni Kultury Wrażliwej. Podczas 3 dni - od 7 do 9 września, z uważnością i wrażliwością zapraszamy do BECEKu, gdzie spotkamy się w przyjaznej i ciepłej atmosferze - zaprasza Bytomskie Centrum Kultury.

Harmonogram Dni Kultury Wrażliwej w BECEK-u

07.09 (czwartek)

 • godz. 16.30 - Seans filmu dokumentalnego „Świat po pracy”. Możliwość oglądania filmu z systemem Audiomovie umożliwiającym audiodeskrypcję. Bilety: 15 zł.
 • godz. 17.00 - Warsztaty Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Bilety: 25 zł.
 • godz. 17.30 - Spotkanie autorskie: Anna Goc. Spotkanie wokół książki reporterskiej „Głusza” (wydawnictwo Dowody), za którą autorka otrzymała Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego 2023. Książka była nominowana także do „Odkryć Empiku 2022”, w kategorii Literatura. „Głusza” znalazła się również w finale konkursu „Newsweeka” im.
  Teresy Torańskiej, w kategorii „Najlepsza książka wydana w 2022 roku”. Bilety: 5 zł.

08.09 (piątek)

 • godz. 09.00 i 13.00 - Mama w BCKinie – „Moja zbrodnia ” – komedia kryminalna, Francja, 2023; reż.: François Ozon. Komedia jest luźno inspirowana sztuką Georges’a Berra i Louisa Verneuila. Reżyser pod przykrywką historii przeniesionej w lata 30-te XX wieku opowiada historię poruszającą niezwykle ważne i aktualne tematy: roli kobiet i siostrzanej solidarności. Bilety: 15 zł.
 • godz. 17.00 - Warsztaty Roller coaster i do przodu! Zajęcia o wydobywaniu nadprzeciętnej siły z samego siebie. Mowa tu o budowaniu świadomości tego, jak dużą sprawczość posiadamy, choć bardzo często nie mamy o tym pojęcia. Trudno nam zaakceptować fakt, że każdy z nas jest niepowtarzalny. Bilety: 10 zł.
 • godz. 17.00 - Seans filmu dokumentalnego „Świat po pracy”. Możliwość oglądania filmu z systemem Audiomovie umożliwiającym audiodeskrypcję. Bilety: 15 zł.
 • godz. 19.00 - Spektakl sensoryczny Teatru Damier „Cafe en Damier”. To pełna zwrotów akcji rozgrywka, która przenosi nas do francuskiej kawiarni wypełnionej żywą muzyką, z ciepłą kawą, herbatą, orzeźwiającą lemoniadą i unoszącym się w powietrzu zapachem kadzideł. Bilety: 30, 35 zł.

09.09 (sobota)

 • godz. 11.00 - Seans Przyjazny Sensorycznie „BASIA”. ​Dedykowany widzom z nadwrażliwością sensoryczną, w tym osobom z spektrum autyzmu. Warunki w sali kinowej zostaną dostosowane do potrzeb i wymagań osób wrażliwych na bodźce (światła będą przyciemnione, dźwięk będzie przyciszony). Bilety: 10 zł.
 • godz. 12.30 - Warsztaty „Dzieciaki Sensoraki”. BECEK proponuje małym odkrywcom warsztaty, dzięki którym będą mogli lepiej poznać otaczający ich świat. Podczas zabawy uwolnią wyobraźnię, kreatywność i odwagę tworzenia. Dzieci będą doświadczać „na własnej skórze” różnych struktur pozwalających odczuwać moc zmysłów w swobodnej, radosnej atmosferze. Wiek: 0-4 lata. Bilet: 25 zł.
 • godz. 12.30 - Warsztaty „Gliniaki Potworaki” – tworzenie potworków z gliny. Praca z gliną to idealny sposób na rozbudowanie zdolności manualnych i sensorycznych. Na warsztatach wykorzystana zostanie glina samoutwardzalną, nie wymagającą wypalania. Efektem pracy będą stworki-potworki, którym dzieci samodzielnie nadadzą kształt i wygląd. Stworki po zakończonych warsztatach zawędrują z dziećmi do domu. Wiek: 5-10 lat. Bilety: 25 zł.
 • godz. 14.00 - Warsztaty „Seniorzy Gladiatorzy” - spotkanie z fizjoterapeutą. Bilety: 25 zł.
 • godz. 15.30 - Seans filmu dokumentalnego „Świat po pracy”. Możliwość oglądania filmu z systemem Audiomovie umożliwiającym audiodeskrypcję. Bilety: 15 zł
 • godz. 17.00 - Seans Przyjazny Sensorycznie – Pokaz przedpremierowy: „Georgie ma się dobrze”. Film dedykowany widzom z nadwrażliwością sensoryczną, w tym osobom z spektrum autyzmu. Bilety: 15 zł.
Dni Kultury Wrażliwej - harmonogram wydarzeń
Dni Kultury Wrażliwej - harmonogram wydarzeń
Bajtle park bytom

Może Cię zainteresować:

Pożegnanie wakacji z Bytomskim Centrum Kultury już w ten weekend. Zobaczcie, jakie ciekawe wydarzenia zaplanowano

Autor: Katarzyna Pachelska

25/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon