Dodatek węglowy dla mieszkańców Bytomia. Złożono już prawie 400 wniosków

O dodatku węglowym słyszał już chyba każdy. I choć rozporządzenie dotyczące wzoru wniosku w tej sprawie podpisano w Ministerstwie Klimatu i Środowiska 16 sierpnia, w Bytomiu, praca wre już od dobrych kilku dni.

Po wejściu w życie ustawy, urzędnicy rozpoczęli przyjmowanie wniosków na podstawie projektów. Intensywne działania odbyły się jeszcze przed wejściem w życie wtorkowego rozporządzenia. W wielu gminach, osobiste załatwienie formalności będzie możliwe dopiero w przyszłym tygodniu.

MOPR czeka na wnioski

Oprócz drogi online, która - przynajmniej w pierwszym dniu przyjmowania wniosków - nie była wcale taka prosta, jak deklarował rząd, wielu mieszkańców Bytomia zdecydowało się złożyć pismo osobiście. Taką możliwość uruchomił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przy ul. Strzelców Bytomskich 21. Na parterze, a także w zewnętrznym namiocie, interesanci obsługiwani są codziennie. Wnioski można składać w następujących godzinach:

  • poniedziałek - 8:00-16:30
  • wtorek, środa, czwartek - 8:00-15:00
  • piątek 8:00-13:30

3000 złotych dla każdego?

Dodatek węglowy to jednorazowa forma wsparcia finansowego dedykowana posiadaczom pieców zasilanych paliwem stałym takim jak węgiel kamienny, brykiet lub pellet zawierający co najmniej 85% węgla kamiennego. Jednym z warunków niezbędnych do otrzymania świadczenia jest zgłoszenie ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W przypadku tego wsparcia, dochody nie będą brane pod uwagę. Wnioski rozpatrywać będą pracownicy MOPRu, a pierwsze pieniądze zostaną wypłacone mieszkańcom po otrzymaniu środków przez gminę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?