Dodatek węglowy dla mieszkańców Bytomia. Złożono już prawie 400 wniosków

O dodatku węglowym słyszał już chyba każdy. I choć rozporządzenie dotyczące wzoru wniosku w tej sprawie podpisano w Ministerstwie Klimatu i Środowiska 16 sierpnia, w Bytomiu, praca wre już od dobrych kilku dni.

Po wejściu w życie ustawy, urzędnicy rozpoczęli przyjmowanie wniosków na podstawie projektów. Intensywne działania odbyły się jeszcze przed wejściem w życie wtorkowego rozporządzenia. W wielu gminach, osobiste załatwienie formalności będzie możliwe dopiero w przyszłym tygodniu.

MOPR czeka na wnioski

Oprócz drogi online, która - przynajmniej w pierwszym dniu przyjmowania wniosków - nie była wcale taka prosta, jak deklarował rząd, wielu mieszkańców Bytomia zdecydowało się złożyć pismo osobiście. Taką możliwość uruchomił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przy ul. Strzelców Bytomskich 21. Na parterze, a także w zewnętrznym namiocie, interesanci obsługiwani są codziennie. Wnioski można składać w następujących godzinach:

  • poniedziałek - 8:00-16:30
  • wtorek, środa, czwartek - 8:00-15:00
  • piątek 8:00-13:30

3000 złotych dla każdego?

Dodatek węglowy to jednorazowa forma wsparcia finansowego dedykowana posiadaczom pieców zasilanych paliwem stałym takim jak węgiel kamienny, brykiet lub pellet zawierający co najmniej 85% węgla kamiennego. Jednym z warunków niezbędnych do otrzymania świadczenia jest zgłoszenie ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. W przypadku tego wsparcia, dochody nie będą brane pod uwagę. Wnioski rozpatrywać będą pracownicy MOPRu, a pierwsze pieniądze zostaną wypłacone mieszkańcom po otrzymaniu środków przez gminę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...