Dominacja nadal trwa! Polonia w wielkim stylu ograła wicelidera

KKS Ragor Tarnowskie Góry okazał się bezradny w starciu z Polonią Bytom. Koszykarze z naszego miasta wykonali duży krok w kierunku wygrania sezonu zasadniczego, ale jeszcze nie mogą pozwolić sobie na rozluźnienie.

272846379 443311784172049 5552556138719310809 n

Polonia Bytom w tym roku prezentuje się znakomicie i wygrywa mecz za meczem w grupie C koszykarskiej II ligi. Podopieczni Mariusza Bacika wyjątkowo w środę ponownie wyszli na parkiet, aby zmierzyć się z zespołem, który w tym sezonie bez przerwy deptał im po piętach.

Wygrali każdą kwartę

Bytomianie udali się do pobliskich Tarnowskich Gór na spotkanie z drugim do tej pory KKS-em. Stawka była bardzo wysoka, ale Polonia udowodniła, że w tym sezonie jest na tyle silna, że nawet hitowe mecze nie są dla niej dużym problemem.

Trener Bacik od pierwszej do ostatniej tercji mógł być zadowolony ze swoich graczy. Drużyna z Bytomia wygrała każdą partię, a najlepsza w jej wykonaniu była czwarta kwarta, w której zwyciężyła przewagą 17 punktów.

Polonia Bytom ostatecznie wygrała na terenie rywala 103:67. Dzięki temu odskoczyła tarnogórzanom na dwa punkty. Doszło także do zmiany wicelidera, bo potknięcie KKS-u wykorzystał Basket Hills Bielsko-Biała. Bytomscy koszykarze z bielszczanami zagrają 5 lutego, ale wcześniej czeka ich potyczka z Oknoplast Koroną Kraków (30.01).

W środowym meczu w Tarnowskich Górach błyszczał Szymon Daszke, który rzucił 27 punktów, z czego aż siedem rzutów było za trzy punkty. Świetne zawody zaliczył także Marek Piechowicz, który zdobył 16 punktów, miał 10 zbiórek i sześć asyst.