Domy produkowane w Bytomiu trafią do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Nowa fabryka za 12 mln zł

1500 metrów kwadratowych powierzchni ma nowy zakład produkcyjny w Bytomiu, gdzie powstają domy z drewna klejonego krzyżowo, które wkrótce zaczną trafiać do klientów nie tylko w Polsce, ale również w Austrii, Holandii, Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Budowa kosztowała 12 milionów złotych.

Firma MultiComfort zajmuje się produkcją domów z gotowych elementów. W swoim portfolio ma nie tylko budynki jednorodzinne, ale również 4-kondygnacyjny dom socjalny w Gdańsku, przedszkole w Siemianowicach Śląskich czy pasywny apartamentowiec w Warszawie.

25 maja 2023 roku MultiComfort uruchomił przy ul. Celnej w Bytomiu swój nowy zakład produkcyjny o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Będą tam powstawały domu z drewna klejonego krzyżowo (CLT), które będą trafiały nie tylko do klientów w Polsce, ale również w Austrii, Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Ta technologia zapewnia m.in. bardzo niskie koszty ogrzewania. Obok fabryki powstał także budynek socjalno-biurowy.

- Względy logistyczne przesądziły o tym, dlaczego wybraliśmy Bytom na miejsce naszego nowego zakładu produkcyjnego. Bytom ma świetną lokalizację - dostęp do autostrady A1 umożliwi nam szybki transport naszych produktów w głąb Polski i poza granice kraju - mówi Bartosz Pawliczek, prezes MultiComfort. - Dodatkowo braliśmy także pod uwagę miejsce zamieszkania naszej dotychczasowej kadry pracowniczej, która mieszka na terenie Górnego Śląska. Nasi pracownicy będą mogli szybko dojechać do nowego zakładu - dodaje.

Inwestycja w Bytomiu kosztowała 12 milionów złotych. Z tego 3,5 miliona to wsparcie z Unii Europejskiej.

- Kolejny inwestor, który otworzył swój nowy zakład produkcyjny to potwierdzenie, że Bytom jest atrakcyjnym miejscem do lokowania biznesu - mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia. - Nasze miasto wykorzystuje swój potencjał związany nie tylko z położeniem w samym sercu Metropolii, ale również doskonałą komunikacją. Dzięki tym atutom już wkrótce pojawią się nowi inwestorzy przy ul. Strzelców Bytomskich, Węglowej i Siemianowickiej - podkreśla.

Małgorzatka w Bytomiu 09

Może Cię zainteresować:

Małgorzatka, czyli świt historii. Oto miejsce, od którego zaczął się Bytom [GALERIA]

Autor: Tomasz Borówka

27/05/2023

Mariusz kalamaga

Może Cię zainteresować:

Zlot Superbohaterów w Bytomiu. "Taki jest mój cel"

Autor: Patryk Osadnik

27/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon