Drogowcy pojawili się na Miarki. Cel: usunąć ubytki

Na ulicy Miarki ruszyły prace związane z naprawą nawierzchni. Robotnicy usunęli już uszkodzone fragmenty jezdni. W dalszej kolejności położą nową warstwę asfaltu.

Latanie ul miarki

Roboty drogowe objęły odcinek od skrzyżowania z ul. Rostka do budynku z numerem 40. W związku z prowadzonymi pracami zamknięto przejście dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ul. Zamenhofa oraz wyjazd z ul. Dojazd.

Tam, gdzie znajdowały się ubytki w nawierzchni drogowcy wycięli asfalt z dużym zapasem. Dzięki temu po położeniu nowej warstwy droga przez dłuższy czas powinna wytrzymać bez uszkodzeń, niż gdyby wykonano mniejsze łaty. Naprawa jezdni powinna zakończyć się już jutro, 27 kwietnia.

Po zakończeniu robót związanych z naprawą nawierzchni zaplanowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Miarki. Zgodnie z nimi suwak od strony ul. Jagiellońskiej zostanie wydłużony do skrzyżowania z ul. Moniuszki. Drogowcy również odnowią pasy w miejscach, gdzie przestały być widoczne. Przeprowadzenie prac malarskich będzie jednak uzależnione od warunków pogodowych, ponieważ w celu zachowania trwałości oznakowania powinno być ciepło i sucho, aby farba podczas nakładania miała odpowiednie właściwości i należycie związała się z asfaltem.

Docelowo na ulicy Miarki zostaną przywrócone dwa pasy ruchu, natomiast ścieżka rowerowa wzorem ulicy Katowickiej zostanie przeniesiona na chodnik, gdzie utworzy ciąg pieszo-rowerowy. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na przejściach mają powstać specjalne azyle, a wysepka na skrzyżowaniu z ul. Moniuszki i Rostka ma zostać zmodyfikowana. Ponadto zachowane zostanie przejście dla pieszych na wysokości ul. Matejki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon