Dwa prestiżowe turnieje hokejowe w bytomskim lodowisku

W grudniu będzie się dużo działo w lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Najpierw zobaczymy w akcji reprezentację Polski, a potem najlepsze drużyny ligowe w kraju.

Fras wolosz eihc

Bytomskie lodowisko po gruntownej modernizacji jest otwarte od zaledwie kilku miesięcy, a już dzieje się w nim tyle, ile nie działo się przez wiele lat. Nowoczesny obiekt zyskał sympatię władz PZHL, a efektem tego są prestiżowe imprezy przy ul. Pułaskiego.

Czas na kolejną reprezentację

Mieliśmy już mecze reprezentacji Polski kobiet, a teraz przyjdzie czas na mężczyzn. Biało-Czerwoni na początku grudnia będą gospodarzem turnieju towarzyskiego EIHC Cup i to właśnie on w całości odbędzie się w Bytomiu.

- Dla kadry narodowej grudniowy turniej będzie kolejnym bardzo ważnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Dywizji IB, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja w katowickim Spodku. Celem kadry narodowej jest awans do wyższej dywizji a dzięki takim turniejom, jak EIHC Christmas Cup w Bytomiu, reprezentacja będzie coraz silniejsza - mówił na konferencji prasowej Adam Fras, wiceprezydent Bytomia i jednocześnie wiceprezes PZHL.

Polacy rozegrają trzy spotkania. 16 grudnia nasza kadra zmierzy się z Francją, dzień później z Węgrami, a 18 grudnia zakończy turniej potyczką z Ukrainą. Kibice już mogą kupować bilety na to wydarzenie (TUTAJ). Trzydniowy karnet to cena 70 zł (40 zł ulgowy). Wejściówki jednodniowe to koszt 40 zł (20 zł ulgowy).

To nie koniec hokejowych emocji w naszym mieście. Kolejnym dużym wydarzeniem będzie turniej finałowy Pucharu Polski. 27 grudnia w półfinałach zagrają GKS Katowice i KH Energa Toruń oraz Re-Plast Unia Oświęcim i Comarch Cracovia. Dzień później zwycięzcy zmierzą się w finale.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon