Dwa projekty wspierane przez BSM wygrały w tegorocznym Budżecie Obywatelskim!

Kolejna edycja Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego za nami. Konkurencja była spora. Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma powody do świętowania. W tym roku spółdzielnia wspierała aż dwa projekty mieszkańców – nr 9 i 21. Oba zdobyły potrzebną liczbę głosów.

Dobra passa trwa

Zgadza się. Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa może pochwalić się wsparciem zwycięskich projektów, i to drugi rok z rzędu. Oczywiście nie było by to możliwe bez zaangażowania bytomian, a także pracowników spółdzielni, którzy dołożyli wszelkich starań, aby dopracować projekty w najdrobniejszych szczegółach. W ubiegłym roku, nagrodą za ciężką pracę było zwycięstwo.

- Dziękuję wszystkim bytomianom i lokatorom Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za tak duże wsparcie projektów firmowanych przez naszą spółdzielnię – mówi prezes BSM Andrzej Panek. – Działamy razem, by żyło się lepiej. Dzięki takim projektom możemy wspólnie rozwijać Bytom i wspólnie działać dla dobra naszego miasta – dodaje prezes Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Projekt „Wielofunkcyjnego placu zabaw”, który mieści się przy ul. Grota Roweckiego 21-25, uzyskał prawie 4 tysiące głosów w ubiegłorocznej edycji BO. Tym samym zajął I miejsce na liście projektów mniejszych (tzn. poniższej 500 000, 00 zł). W tym roku BSM powtórzyło sukces. Wspierane projekty:

 • Projekt 9 - Bytomskie Projekcje Filmowe w Spółdzielczych Klubach (projekt mniejszy),
 • Projekt 21 - Wielofunkcyjne Boisko Sportowe w rejonie Arki Bożka 7-8 (projekt duży),

wygrały! Projekt nr 9 uzyskał 2349 głosów, a projekt 21 aż 2658 głosów. Jakie zmiany czekają mieszkańców Bytomia? Przekonajcie się sami.

Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa - Budżet Obywatelski

Bytomskie Projekcje Filmowe

Projekt nr 9, czyli Bytomskie Projekcje Filmowe będą realizowane na terenie dwóch spółdzielczych Klubów:

 • Sezam,
 • Relaks.

Czego mogą się spodziewać bytomianie? Projekcji światowych filmów i to z najwyższej półki. Mieszkańcy miasta mogą wziąć udział w bezpłatnych pokazach filmowych, które będą połączone z warsztatami:

 • Tanecznymi,
 • Teatralnymi,
 • Fotograficznymi,
 • Manualnymi,

czy muzycznymi. Wiek nie ma znaczenia, ponieważ projekt pragnie promować kulturę i sztukę pośród wszystkich mieszkańców Bytomia, a więc:

 • Dzieci,
 • Młodzieży,
 • Dorosłych,
 • Seniorów.

Z pewnością przyszłe pokazy to doskonała okazja, aby otworzyć się na światową kinematografię, nawiązać trwałe relację z innymi mieszkańcami miasta. Przecież dyskusja miłośników kina może być zacięta i trwać wiele godzin.

Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa - Budżet Obywatelski

Wielofunkcyjne Boisko Sportowe

Wygrana projektu nr 21, oznacza tylko jedno, mieszkańcy Arki Bożka doczekają się boiska! Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa przyznaje, że właśnie ten projekt był ich „oczkiem w głowie”. Inwestycja pochłonie 1 052 470 zł. W praktyce oznacza to, że zarówno mieszkańcy Bytomia, a także pracownicy BSM musieli włożyć wiele pracy, aby projekt ujrzał światło dzienne. Ich pomysł, w który wierzyli od samego początku, został doceniony przez mieszkańców miasta. Pozostaje czekać, aż wizualizacja boiska w rejonie Arki Bożka 7-8 stanie się rzeczywistością.

Warto przypomnieć, że projekt zakłada przebudowę obecnego boiska do piłki nożnej, w boisko wielofunkcyjne o powierzchni 1250m2. Asfaltowa powierzchnia zostanie zastąpiona bezpieczniejszą mieszanką poliuretanową na podbudowie rozsączającej. Boisko zostanie ogrodzone, a na jego ternie pojawią się:

 • Dwie bramki,
 • Kosze do koszykówki,
 • Stoły do tenisa stołowego,
 • Stanowiska do gry w szachy,
 • Tablice informacyjne,
 • Kosze na śmieci,

czy miejsca siedzące. Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma powody do świętowania. Mieszkańcy miasta zaufali spółdzielni i to kolejny rok z rzędu. Z pewnością takie dobre wiadomości, będą motorem napędowym do kolejnych działań. Teraz można tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne, kreatywne pomysły spółki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ogłoszono wyniki Budżetu Obywatelskiego

Wyniki Budżetu Obywatelskiego

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Główne shutterstock 1643993206

Jaki prezent na 18 urodziny wybrać - najlepsze propozycje

30b4c31384a3aa7abe3229be5a27e00a

Dlaczego warto mieć damską kurtkę na jesienne chłody?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Bluzy Tommy Hilfiger od ANSWEAR

Stylowe kreacje ze sportowymi bluzami - idealne na jesień!