Dwa sparingi i trzy transfery. Dzieje się w Polonii Bytom

W ostatnich dniach sporo się działo w Polonii Bytom. W weekend drużyna rozegrała aż dwa sparingi, a dodatkowo klub ogłosił kolejne transfery. Do zespołu dołączyli młodzi i utalentowani piłkarze.

Fot. poloniabytom.com.pl/Krzysztof Kadis
Polonia stal brzeg sparing

Do wznowienia rozgrywek III ligi został już niespełna miesiąc, więc mamy czas ostatnich szlifów. Polonia Bytom podkręciła obroty, czego efektem były dwa mecze testowe w ciągu jednego dnia. Niebiesko-czerwoni najpierw zmierzyli się z Pniówkiem Pawłowice, a potem Stalą Brzeg.

To drużyny, z którymi bytomianie spotkają się wiosną w lidze, więc były to bardzo wartościowe testy. W dodatku wypadły obiecująco, bo Polonia oba wygrała. Patrząc po nazwiskach, to wydaje się, że pierwszy skład zobaczyliśmy w starciu ze Stalą Brzeg, które zakończyło się wynikiem 2:1 po bramkach Patryka Stefańskiego i Dawida Wolnego.

Z Pniówkiem także losy spotkania ważyły się do samego końca, ale bytomianie zwyciężyli 3:2. Z bardzo dobrej strony pokazał się zimowy nabytek, czyli Krzysztof Ropski, który zdobył dwa gole. Jednego strzelił z kolei Łukasz Piontek.

Sparingi przeszły już do historii, a w ostatnich dniach dużo działo się w sprawach kadrowych. Polonia Bytom pochwaliła się pozyskaniem aż trzech zawodników. Pierwszy to 21-letni bramkarz Krystian Wieczorek, którego pozyskano z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jego przyjście sprawiło, że zgodę na odejście otrzymał Szymon Gniełka.

III-ligowiec wzmocnił także linię pomocy. Do zespołu dołączył Łukasz Norkowski, który jest wychowankiem Lecha Poznań i ostatni grał tam w II-ligowej rezerwie. To nie wszystko, bo z Lecha ściągnięto także Igora Ławrynowicza. 19-letni obrońca ostatnio przebywał na wypożyczeniu w I-ligowej Stali Rzeszów.

Ostatnie ruchy transferowe pokazują, jakim kluczem kieruje się klub. Polonia skupiła się na młodych zawodnikach, którzy mają doświadczenie z I i II ligi. To może mieć duże znaczenie w kontekście walki o mistrzostwo III ligi.

Pierwszy mecz o punkty odbędzie się w weekend 4-5 marca. Podopiecznych Adama Burka czekają pracowite tygodnie. Przed nimi jeszcze trzy sparingi, w których zmierzą się kolejno z RKS-em Radomsko (15.02), GKS-em Jastrzębie (18.02) i Wisłą Kraków (25.02).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon