Dwie wycieczki jednego dnia

Bytom w przyszłym roku będzie obchodzić 760-lecie lokacji. Warto poznać jego historię, bo jest niezwykle ciekawa. Okazją ku temu będą dwie wycieczki po Śródmieściu, które odbędą się w sobotę, 29 czerwca.

Bytomski2 wycieczki2

Tego dnia Herbaciarnia "Herbata" przy ul. Rycerskiej oraz Fundacja Brama Cukermana organizują dwie wycieczki. Pierwszą, rozpoczynającą się o 9:30, poprowadzi Maciej Droń z Muzeum Górnośląskiego, prawdziwa skarbnica wiedzy o mieście. Razem z nim będzie można zwiedzić miejsca w centrum Bytomia, które zwykle są niedostępne dla przeciętnego bytomianina. Grupa zbiera się przed herbaciarnią przy ul. Rycerskiej 3.

Druga wycieczka będzie kierowana przez Marka Wojcika, Jacka Manieckiego oraz Karolinę i Piotra Jakoweńko, twórców Cyfrowej Biblioteki Bytomskiej Architektury, w której gromadzona jest wiedza na temat tutejszych kamienic. Uczestnicy zostaną oprowadzeni po Starym Mieście, w obrębie nieistniejących już dziś murów miejskich. Będzie można zwiedzić urokliwe zaułki, podwórka i klatki schodowe, a także obiekty historyczne. W trakcie wycieczki przewodnicy będą starali się odtworzyć w wyobraźni uczestników obraz dawnego Bytomia, z czasów gdy był najważniejszym miastem w regionie. Zbiórka zaplanowana jest o 11:00 przy posągu śpiącego lwa na Rynku.

Udział w obu wycieczkach jest bezpłatny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt michal bajor kolor cafe

Muzyczna uczta z Michałem Bajorem w Beceku już...

Byt becekobus 2019

BECEKOBUS – letnie warsztaty dla dzieci

Byt warsztaty wielkanocne

Wielkanocne niespodzianki

Byt city of

Podziemia Rynku zostaną ponownie otwarte

Byt mos krol grzesiek uryga konieczna

Koncert wokalnych gwiazd [PATRONAT]

Byt galeria na poziomie w sokolnicki

Bytom sfotografowany przez seniorów

Byt koncert karnawal

Kaj się bawić? 24.02 - 26.02