Dwóch co ukradło tory z Bytomia. Pokonała ich piekarska A1

Duet złomiarzy wpadł z łupem. Pokonały ich nierówności na autostradzie w Piekarach Śląskich, przez które ich samochód z przyczepką załadowaną lewym towarem wpadł w poślizg.

Zlom a1

We wtorek, 23 stycznia patrol policji autostradowej z Gliwic zauważył na piekarskim odcinku autostrady A1 samochód z przyczepą stojący na pasie awaryjnym w przeciwną stronę do kierunku jazdy. Jak wyjaśnił funkcjonariuszom kierujący, jego auto wpadło w poślizg i obróciło się uderzając w bariery energochłonne.

W trakcie oględzin policjanci zauważyli na przyczepie pocięte szyny kolejowe, co wzbudziło ich podejrzenia. Zawiadomili mundurowych z Piekar o swoich obawach, którzy zatrzymali zatrzymali kierującego i jego pasażera.

Ustalono, że metalowe elementy torowiska pochodziły z Bytomia, gdzie dokonano kradzieży. Jak się okazało, obaj mężczyźni we wrześniu uszkodzili zabytkowy schron bojowy w Piekarach tnąc na kawałki pancerną kopułę, natomiast w listopadzie i grudniu skradli z terenu Piekar elementy infrastruktury kolejowej o masie blisko 8 ton.

29- i 45-latek zostali osadzeni w policyjnym areszcie, po czym doprowadzono ich do prokuratury. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon