Dworzec do remontu, ale i tak go umyją

PKP od lat zapowiadają remont dworca, ale dotąd na obietnicach się kończyło. Teraz przedstawiają wizualizacje odpicowanego holu, ale jego jutrzejsze czyszczenie jest wciąż aktualne.

Bytomski4 dworzec wiz hol

Co roku służby prasowe PKP odpowiadają na pytania lokalnych dziennikarzy, że tzw. "estetyzacja" dworca zostanie przeprowadzona lada moment. Niestety jak na razie nic z tego nie wynikło. Dlatego rozgoryczeni mieszkańcy postanowili zaprotestować. Powstała internetowa petycja, pod którą podpisało się przeszło 1800 osób, a do manifestu na Facebooku przyłączyło się aż 5500 internautów. W międzyczasie zrealizowano sesję fotograficzną cheerleaderek z Blue Red Angels oraz krótki reportaż autostwa Adama Gancarza.

Jutro ma odbyć się wielkie czyszczenie dworca. Stowarzyszenie BytoMy zaproponowało w internecie, by jednego dnia zebrać się na holu głównym z przyborami do mycia i dokładnie wyczyścić brudną i śmierdzącą posadzkę, poręcze, okna i wielką mozaikę na zachodniej ścianie. Do akcji zgłosiło się już ponad 200 osób. Wielkie mycie rozpocznie się o 12:00 i ma potrwać do 15:00.

PKP najwyraźniej doceniły zaangażowanie bytomian, ponieważ dziś przedstawiono wizualizacje planowanego remontu i zapowiedziano, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg. - Do zadań wykonawcy wybranego w postępowaniu przetargowym będzie należała wymiana okładzin ściennych i sufitowych oraz posadzki holu, a także wyczyszczenie mozaiki ceramicznej. Hol zyska również nowe oświetlenie oraz zegar naścienny. Zainstalowany zostanie nowy systemu informacji głosowej podróżnych. W ramach inwestycji zostaną zamontowane również nowe drzwi wejściowe, a także automatycznie przesuwane drzwi oddzielające hol dworca od tunelu prowadzącego na perony, co pozwoli w przyszłości zamykać budynek dworca na noc - poinformował nas Bartłomiej Sarna, Rzecznik Prasowy PKP S.A. we Wrocławiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon