Dym nad Rozbarkiem. Co się paliło w środę wieczorem?

W środę wieczorem niebo nad Rozbarkiem spowiły kłęby dymu. Był to pożar traw – kolejny w tym roku, choć jeszcze nawet nie zaczęła się wiosna.

W środę, 9 marca 2022 r., około godz. 18.00 bytomska Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze trawy w okolicy skrzyżowania ulic Dojazd i Kilara – poinformował redakcję bytomski.pl mł. asp. Wojciech Krawczyk oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Bytomiu. Prawdopodobnie znów było to podpalenie.

Pożar objął sporą powierzchnię - około 700 metrów traw, a łuna i dym widoczne były nawet z odległych miejsc w Śródmieściu Bytomia. W akcji gaśniczej brał udział jeden zastęp (6 strażaków).

- Pożar udało się ugasić w kilkadziesiąt minut, bo do tego miejsca był łatwy dojazd - podkreślił mł. asp. Wojciech Krawczyk.

W tym roku w Bytomiu to już szósty pożar traw

Podpalenia traw to plaga, z którą strażacy zmagają się każdego roku. Zdarzenie w Rozbarku to już szósty pożar traw w Bytomiu w tym roku, a nawet nie zaczęła się wiosna! - Na szczęście były to niegroźne pożary, na małych powierzchniach – zaznaczają strażacy. W ubiegłym roku w Bytomiu doszło do prawie stu pożarów traw. Z reguły – jak dodają strażacy – były to podpalenia lub zaprószenia ognia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon