Dzieci górnika zmarłego w wypadku w KWK Bobrek otrzymają jednorazowe wsparcie finansowe

26 marca 2024, w Kopalni Węgla Kamiennego "Bobrek" w Bytomiu, na poziomie 840 metrów, doszło do wstrząsu o sile 2x10 do 6 J. W rejonie wypadku znajdowało się wtedy 6 pracowników. Po zdarzeniu, czterech z nich wyszło spod ziemi o własnych siłach. Piąty został przetransportowany na powierzchnię przy wsparciu. Do ostatniego z górników, ratownicy dotarli po kilku godzinach. Niestety, było już za późno. W wyniku tragedii, mężczyzna osierocił dwoje dzieci.

AS
Szatnia w kopalni

Po tym tragicznym wydarzeniu, z prośbą o wsparcie, do marszałka województwa śląskiego zwróciła się jedna z przedstawicielek Stowarzyszenia Wdów i Sierot Górniczych, którego głównym celem jest walka o lepsze jutro rodzin mierzących się z dramatem utraty bliskich w wyniku zdarzających się na kopalniach nieszczęśliwych wypadków.

Prośba została potraktowana poważnie. Podczas dzisiejszej (20 maja 2024) sesji Sejmiku Województwa Śląskiego w Katowicach, radni postanowili przyznać wsparcie finansowe dzieciom górnika zmarłego w bytomskiej kopalni. Każda z sierot ma otrzymać po 10 tys. zł. W uzasadnieniu uchwały napisano, że utrata rodzica związana jest z długofalowymi negatywnymi skutkami psychologicznymi, społecznymi oraz materialnymi, a taka forma wsparcia, ma pomóc ograniczyć chociaż część trudności.

Przyznane pieniądze, do poszkodowanej rodziny trafią za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon