Dzieci na feriach, a w szkole remonty. SP38 ze zmodernizowaną kotłownią

Wakacje i ferie to czas, gdy szkolne korytarze pustoszeją, co jednak nie znaczy, że w szkołach panuje zupełny spokój. To okres, kiedy w wielu placówkach prowadzone są najróżniejsze remonty. Tak się stało np. w Szkole Podstawowej nr 38 w Suchej Górze.

Sp38 zmodernizowana kotlownia

Podstawówka przy ul. Korczaka wykorzystała moment zimowego wypoczynku uczniów na modernizację systemu centralnego ogrzewania. W ramach prac wykonawca wymienił wysłużone kotły gazowe na dwa kotły kondensacyjne oraz dostosował instalację centralnego ogrzewania do pracy w układzie zamkniętym i przygotował ją do podłączenia nowych kotłów.

– Funkcjonujące do tej pory w szkole kotły pochodziły z 1994 r. Były już wyeksploatowane i nieefektywne. Wymieniliśmy je na kotły nowej generacji, które będą wydajniejsze – mówi Maciej Biernacki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 38.

Prace były możliwe dzięki pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość inwestycji wyniosła ok. 164 tysiące złotych. Ponadto z budżetu miasta wydatkowano 20 tys. zł na wymianę 12 kaloryferów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon