Dzielnicowy z Bytomia uratował życie mężczyźnie choremu na COVID-19

Bytomscy policjanci kontrolują osoby objęte kwarantanną i izolacją domową w związku z pandemią koronawirusa. 64-letni mężczyzna chory na COVID-19 z Bytomia miał szczęście, że tego dnia zapukał do niego dzielnicowy.

Śląska Policja
Dzielnicowy Dariusz Babula z Bytomia

Każdego dnia bytomscy policjanci kontrolują osoby objęte kwarantanną domową w związku z COVID-19. Mundurowi nie tylko sprawdzają, czy przestrzegane są ograniczenia, ale niosą wsparcie i pomoc potrzebującym. Tak jak dzielnicowy Dariusz Babula.

Mężczyzna objęty kwarantanną nie zgłosił się na wymaz

W środę 1 grudnia 2021 r. około godziny 15.00 młodszy aspirant Dariusz Babula z Komisariatu Policji II w Bytomiu otrzymał informację z przychodni lekarskiej, że mężczyzna objęty kwarantanną domową nie zgłosił się na wymaz.

Dzielnicowy szybko poszedł do mieszkania 64-latka. Gdy dotarł na miejsce, próbował najpierw skontaktować się z mężczyzną telefonicznie, jednak ten nie odbierał. Policjant ruszył więc w stronę drzwi mieszkania. Dopiero po kilku minutach intensywnego pukania, mężczyzna otworzył drzwi i... osunął się na podłogę.

64-latek był tak osłabiony chorobą, że nie miał siły zadzwonić na pogotowie

Okazało się, że 64-latek był przytomny, ale miał trudności z oddychaniem i był bardzo osłabiony. Nie miał już nawet siły, żeby zadzwonić na pogotowie. Mundurowy od razu powiadomił oficera dyżurnego, który wezwał na miejsce służby medyczne. Dzięki natychmiastowej reakcji młodszego aspiranta mężczyzna w odpowiednim czasie trafił do szpitala.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wiertarko wkretarka

Próbował wynieść wiertarkę. Okazało się, że jest poszukiwany

Pieniądze

Sprzedawczyni okradła sklep w Bytomiu, gdzie pracowała

Narkotyki Bytom

Przechowywał w mieszkaniu w Bytomiu narkotyki

Młodszy aspirant Karol Walosek

Policjant z Bytomia poszedł pobiegać. Uratował mężczyznę

Marcin Haładus

Policjant z komendy w Bytomiu złapał złodzieja sklepowego

Złoczyńca Bytom

92-latek z Bytomia obronił siebie i żonę przed napastnikiem

Mandat dla pijanego rowerzysty

2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty w Bytomiu