Dzielny pan Dariusz zatrzymał pijaka za kierownicą. Brawo!

Takiej postawie obywatelskiej można tylko przyklasnąć! Dzielny pan Dariusz nie pozwolił pijanemu kierowcy na kontynuowanie jazdy. Bytomscy policjanci są pod wrażeniem jego odpowiedzialności.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji pana Dariusza nietrzeźwy kierowca nie odjechał ze stacji paliw. Jak się później okazało, mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy i usłyszał zarzut. Za wzorową postawę panu Dariuszowi osobiście podziękowało kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Inspektor Andrzej Brzozowski, komendant miejski policji w Bytomiu wraz ze swoim zastępcą, inspektorem Damianem Radziejowskim podziękowali dzisiaj, 12 sierpnia 2021. mieszkańcowi Piekar Śląskich, który wykazał się wzorową postawą obywatelską.

Pan Dariusz przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który 27 lipca 2021 r., po godzinie pierwszej w nocy, wjechał citroenem na stację paliw w Bytomiu. Pan Dariusz był akurat klientem stacji i zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy. Nie zastanawiając się zbyt długo, podszedł do kierowcy, i gdy wyczuł od niego alkohol, zabrał kluczyki od auta. Powiadomił również policję. Mundurowi zatrzymali sprawcę, który próbował odejść pieszo z miejsca. Badanie alkomatem wykazało u 29-latka ponad 2,5 promila. Zachowanie mieszkańca Piekar Śląskich jest godne najwyższego uznania. Gdyby nie jego zdecydowana i odważna postawa, mogłoby dojść do tragedii.

Fot. Śląska Policja

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja bytom

Znalazła kopertę z grubą gotówką na ulicy w Bytomiu

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Z ostatniej chwili2

Auto UM Bytom uderzyło w kobietę na hulajnodze

Zdarzenie w Bytomiu

Groźne zderzenie na Żeromskiego. Ulica nieprzejezdna

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!