Dzień Niepodległości w Bytomiu. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Parku Kachla

Narodowy Dzień Niepodległości w Bytomiu. W Parku im. Franciszka Kachla odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Bytom. Biało-czerwone flagi

W sobotę, 11 listopada 2023 roku, obchodzimy Narodowy Dzień Niepodległości. Z tej okazji w Parku im. Franciszka Kachla w Bytomiu odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Początek o godz. 16.00.

- To w pieśniach patriotycznych zaklęta jest opowieść o ojczyźnie, a także naszych bohaterach narodowych, których warto w tym dniu przypomnieć. W sobotnie popołudnie pieśni patriotyczne bytomianie wykonają wspólnie z Sylwestrem Sośniakiem - gitarzystą i nauczycielem muzyki związanym z 1. Młodzieżowym Domem Kultury Bytomiu - zachęca Andrzej Kędzierski, radny i jeden z organizatorów wydarzenia.

W organizacji wspiera go Bytomski Związek Druzyn Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Słodki poczęstunek zapewniają: Piekarnia-Cukiernia Piotr Klimza oraz Piekarnia-Cukirnia Stanisław Poloczek. Śpiewniki przygotowuje Drukarnia "Matura". Zaangażowany jest także 1. Młodzieżowy Dom Kultury oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów, a patronatem wydarzenie objął prezydent Mariusz Wołosz.

Poza tym w mieście odbędzie się m.in. bieg na dystansie pięciu kilometrów, a także oficjalne uroczystości w kościele Św. Jacka oraz pod pomnikiem Wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon