Dziki wygrywają w Bytomiu. Polonia zaczęła domowy maraton

Koszykarze Polonii Bytom szybko wrócili do gry w 2023 roku. Podopieczni Mariusza Bacika dzielnie walczyli z trzecim zespołem Suzuki 1. Ligi, ale ostatecznie nie zdołali sprawić dużej niespodzianki.

324298861 701550954926015 5675003969392324905 n

Polonia Bytom bardzo udanie pożegnała 2022 rok w rozgrywkach koszykarskiej Suzuki 1. Ligi. Zwycięstwo nad Sensation Kotwicą Kołobrzeg (83:75) było bardzo dużą niespodzianką, bo obie drużyny dzieli przepaść w tabeli ligowej.

To dawało nadzieję, że koszykarze pójdą za ciosem w starciu z kolejnym faworytem. 4 stycznia do Bytomia przyjechały Dziki Warszawa, czyli aktualnie trzeci zespół rozgrywek.

Pierwsza połowa jeszcze bardziej rozbudziła apetyty. Podopieczni Mariusza Bacika wprawdzie przegrywali po dwóch tercjach, ale zaledwie jednym punktem. Jak się później okazało, to były miłe złego początki, bo rywal ze stolicy ostatecznie wywiózł z Bytomia pewne zwycięstwo 88:69.

Najlepszym graczem Polonii Bytom znowu był Alphonso Willis, który rzucił 24 punkty. Zabrakło graczy, którzy byliby równie skuteczni, bo tylko Damian Szczepanik przekroczył barierę dziesięciu punktów (łącznie 14).

Przed Polonią Bytom bardzo intensywny miesiąc. Koszykarze jednak nie mogą narzekać, bo aż pięć z sześciu styczniowych meczów rozegrają we własnej hali Na Skarpie przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

To także świetna okazja dla kibiców, aby regularnie wspierać bytomską drużynę. Koszykarze w roli gospodarza zagrają kolejno z HydroTruckiem Radom (8.01, 18:00), MKKS-em Żakiem Koszalin (14.01, 20:00), Eneą Basket Poznań (18.01, 20:00) oraz WKK Wrocław (21.01, 15:00).