Dziurawił baki w samochodach, by ukraść paliwo. Złodziej działał w centrum Bytomia

Bezczelny złodziej znalazł sposób na darmowe tankowanie. Rozwiercał baki samochodów zaparkowanych w centrum Bytomia, i spuszczał z nich paliwo.

Śląska Policja
Bańki do przelewania paliwa, Bytom

Nie musiał jechać na stację benzynową, by zatankować. 33-latek z Bytomia znalazł sposób na bezpłatne uzupełnianie baku swojego samochodu. Po prostu kradł paliwo z innych aut.

"Spryciarza" zatrzymali w końcu policjanci z Bytomia. Wcześniej dostali kilka zgłoszeń o kradzieżach paliwa z baków samochodów parkujących w centrum miasta. Chcieli ustalić, kto jest sprawcą owych kradzieży.

Mundurowi dowiedzieli się, jakim samochodem może poruszać się złodziej. W miniony czwartek, 4 listopada 2021 r. wywiadowcy z bytomskiej komendy zatrzymali do kontroli typowane auto.

Jak się okazało, mieli nosa. Autem kierował 33-letni mieszkaniec Bytomia, który w bagażniku przewoził puste bańki po paliwie i narzędzia służące do rozwiercania baków samochodowych. Co więcej, zatrzymany mężczyzna prowadził auto bez wymaganych uprawnień i pod wpływem środka odurzającego.

Bytomianin usłyszał zarzuty i przyznał się do kradzieży paliwa z kilku pojazdów, które były zaparkowane w centrum Bytomia. 33-latek znany jest bytomskim stróżom prawa, na swoim koncie ma już kradzieże i włamania. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wiezienie

Rozbój i kradzież w Bytomiu w domu przy ul. Piekarskiej

Narkotyki Bytom 2

Król marychy z Bytomia. 25-latek ukrywał marihuanę w lodówce

Marcin Haładus

Policjant z komendy w Bytomiu złapał złodzieja sklepowego

Złoczyńca Bytom

92-latek z Bytomia obronił siebie i żonę przed napastnikiem

Oszust i złodziej z Bytomia

Złodziej z Bytomia okradał seniorów. Wymyślił ciekawą metodę

Poszukiwany Grzegorz Zając

Policja bytomska szuka tego 39-latka

Papierosy bez znaków akcyzy, Bytom

Miał 14 tys. nielegalnych papierosów w warsztacie w Bytomiu