Dziurawił baki w samochodach, by ukraść paliwo. Złodziej działał w centrum Bytomia

Śląska Policja
Bańki do przelewania paliwa, Bytom

Bezczelny złodziej znalazł sposób na darmowe tankowanie. Rozwiercał baki samochodów zaparkowanych w centrum Bytomia, i spuszczał z nich paliwo.

Nie musiał jechać na stację benzynową, by zatankować. 33-latek z Bytomia znalazł sposób na bezpłatne uzupełnianie baku swojego samochodu. Po prostu kradł paliwo z innych aut. 

"Spryciarza" zatrzymali w końcu policjanci z Bytomia. Wcześniej dostali kilka zgłoszeń o kradzieżach paliwa z baków samochodów parkujących w centrum miasta. Chcieli ustalić, kto jest sprawcą owych kradzieży.

Mundurowi dowiedzieli się, jakim samochodem może poruszać się złodziej. W miniony czwartek, 4 listopada 2021 r. wywiadowcy z bytomskiej komendy zatrzymali do kontroli typowane auto. 

Jak się okazało, mieli nosa. Autem kierował 33-letni mieszkaniec Bytomia, który w bagażniku przewoził puste bańki po paliwie i narzędzia służące do rozwiercania baków samochodowych. Co więcej, zatrzymany mężczyzna prowadził auto bez wymaganych uprawnień i pod wpływem środka odurzającego. 

Bytomianin usłyszał zarzuty i przyznał się do kradzieży paliwa z kilku pojazdów, które były zaparkowane w centrum Bytomia. 33-latek znany jest bytomskim stróżom prawa, na swoim koncie ma już kradzieże i włamania. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Las (zdjęcie ilustracyjne)

Rodzice urządzili nastolatkowi marsz na orientację. Zaginął

Zatrzymanie kobiety z Bytomia, podejrzewanej o posiadanie znacznej ilości narkotyków

21-letnia dziewczyna z Bytomia ukrywała narkotyki

Dzielnicowy Dariusz Babula z Bytomia

Dzielnicowy z Bytomia uratował życie choremu na COVID-19

Narkotyki w mieszkaniu w centrum Bytomia

Kilogram narkotyku w mieszkaniu w centrum Bytomia

Uciekał przed policją w Siemianowicach Śląskich

Bytomianin uciekał przed policją i porzucił 3-letnie dziecko

Centrum: groźnie wyglądający wypadek

Bytomski5 policja trze

Weekend pijanych kierowców