Dziurawił baki w samochodach, by ukraść paliwo. Złodziej działał w centrum Bytomia

Bezczelny złodziej znalazł sposób na darmowe tankowanie. Rozwiercał baki samochodów zaparkowanych w centrum Bytomia, i spuszczał z nich paliwo.

Śląska Policja
Bańki do przelewania paliwa, Bytom

Nie musiał jechać na stację benzynową, by zatankować. 33-latek z Bytomia znalazł sposób na bezpłatne uzupełnianie baku swojego samochodu. Po prostu kradł paliwo z innych aut.

"Spryciarza" zatrzymali w końcu policjanci z Bytomia. Wcześniej dostali kilka zgłoszeń o kradzieżach paliwa z baków samochodów parkujących w centrum miasta. Chcieli ustalić, kto jest sprawcą owych kradzieży.

Mundurowi dowiedzieli się, jakim samochodem może poruszać się złodziej. W miniony czwartek, 4 listopada 2021 r. wywiadowcy z bytomskiej komendy zatrzymali do kontroli typowane auto.

Jak się okazało, mieli nosa. Autem kierował 33-letni mieszkaniec Bytomia, który w bagażniku przewoził puste bańki po paliwie i narzędzia służące do rozwiercania baków samochodowych. Co więcej, zatrzymany mężczyzna prowadził auto bez wymaganych uprawnień i pod wpływem środka odurzającego.

Bytomianin usłyszał zarzuty i przyznał się do kradzieży paliwa z kilku pojazdów, które były zaparkowane w centrum Bytomia. 33-latek znany jest bytomskim stróżom prawa, na swoim koncie ma już kradzieże i włamania. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

39 773307

Weszli do mieszkania i sterroryzowali lokatorki nożem

Policja

Bytomscy policjanci namierzyli poszukiwanych przez sądy

Zebra na jezdni

O włos od tragedii na pasach w Karbiu

Ladowanie helikopter wroclawska bytom

Mężczyzna wypadł z 2. piętra kamienicy w Bytomiu

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Jechał pod prąd w Bytomiu. Chciał przekupić policjantów

Narkotyki w mieszkaniu w centrum Bytomia

Kilogram narkotyku w mieszkaniu w centrum Bytomia

Pożar mieszkania przy ul. Grota Roweckiego, Bytom

Pożar w mieszkaniu przy ul. Grota-Roweckiego