Dżudocy i dżudoczki z Bytomia podbili Opole! Osiem medali na Mistrzostwach Polski dla Czarnych Bytom

Osiem medali, w tym trzy złote krążki, wywalczyli dżudocy i dżudoczki Czarnych Bytom podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Judo.

Dżudocy i dżudoczki z Bytomia podbili Opole

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo, który okazał się ogromnym sukcesem dla zdolnych dżudoków z Bytomia. W sobotę 23 marca nasi zawodnicy wywalczyli w Opolu dwa złote i dwa brązowe medale. Złote krążki zdobyły Oliwia Kożuch i Daniela Badura, zaś brązowe medale Kamil Michna i Wiktoria Ślązok. Z kolei w niedzielę 25 marca po złoty medal sięgnęła Julia Bulanda, zaś srebro wywalczyły Kinga Chmielewska i Magda Glubiak. Brązowy krążek powędrował do Wiktorii Baron.

W sumie na 8 medali dżudocy i dżudoczki Czarnych Bytom wywalczyli 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Drużyna Czarnych poza medalowymi miejscami wywalczyła także sześć punktowanych miejsc, dzięki czemu zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Osiągnięcia młodych bytomian to spory sukces także dla ich trenerów: Krzysztofa Gadacza, Marka Słyka i Piotra Sadowskiego.

Bytom stolica hokeja

Może Cię zainteresować:

Bytom stolicą hokeja? W kwietniu dwie imprezy mistrzowskiej rangi. O medale powalczą amatorzy i oldboye

Autor: Redakcja Bytomski

25/03/2024

Rowerowe wycieczki z catena bytom 2

Rowerowe wycieczki z ,,Cateną" z okazji 770. urodzin Bytomia. Podczas pierwszej wycieczki uczestnicy zwiedzili m.in. Szombierki i zabytki Miechowic

25/03/2024

Hokeistki polonii bytom zdobyly mistrzostwo polski 2

Hokeistki Polonii Bytom zdobyły mistrzostwo Polski. Pokonały ,,Kojotki" 3:1. Medale wręczał legendarny Tadeusz Nikodemowicz