Dzwonisz, a oni wywożą twój stary sprzęt

Co zrobić ze starym i zepsutym sprzętem RTV lub AGD? Oczywiście nie wolno go wyrzucać do lasu. Można za to zupełnie za darmo zamówić jego odbiór prosto z domu, i to w dogodnym terminie.

Freepik
Stary sprzet elektroniczny

Miasto Bytom zawarło umowę z firmą Stala Group sp. z o.o. na odbiór sprzętu elektycznego i elektronicznego od tutejszych mieszkańców oraz przedsiębiorstw i instytucji. Oddawać można takie urządzenia, jak np. monitory, telewizory, kuchenki i ogrzewacze z izolacją azbestową, lodówki, chłodziarki, witryny chłodnicze i klimatyzatory zawierające freon, komputery, pralki, kuchenki mikrofalowe, odbiorniki radiowe, odkurzacze, czajniki, drukarki, telefony, elektronarzędzia i inne urządzenia zasilane przez prąd lub baterie.

Firma odbierze każdy rodzaj zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bez względu na jego wielkość. Jedynym warunkiem jest oddanie go w całości, a nie tylko poszczególnych części.

– To kolejna firma, z którą nasze miasto rozpoczęło współpracę. Od ponad trzech lat bytomianie mogą korzystać z tzw. czerwonych kontenerów, do których można oddać małogabarytowy sprzęt elektryczny i elektroniczny – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. – Teraz odbiór zużytego sprzętu będzie realizowany z domów bytomian. Wystarczy, że zadzwonimy i umówimy się na dogodny dla obydwu stron termin i bezpłatnie pozbędziemy się sprzętu – podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Aby skorzystać z bezpłatnej usługi odbioru zużytego sprzętu wystarczy zadzwonić pod numer 536 322 005 i umówić się na dogodny termin. Pracownicy firmy STALA GROUP Sp. z o.o. są do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Warto podkreślić, że firma odbiera sprzęt z każdego miejsca - bez względu na rodzaj zabudowy, czy piętro. Jej pracownicy odbiorą zarówno niewielką mikrofalówkę z domu jednorodzinnego, jak i dużą lodówkę z mieszkania na trzecim piętrze kamienicy.

Firma STALA GROUP Sp. z o.o. specjalizuje się w odbiorze elektroopadów z gospodarstw domowych, instytucji oraz podmiotów gospodarczych. Współpracuje z organizacją odzysku Asekol PL i Zakładem Przetwarzania Enviropol oraz posiada wieloletnie doświadczenie i własny transport do odbioru zużytego sprzętu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon