Edyta Geppert zaśpiewała na bytomskiej gali [WYWIAD VIDEO]

Jedna z najbardziej cenionych artystek polskiej sceny wokalnej - Edyta Geppert - dała wspaniały koncert podczas sobotniej gali "Muzy 2013". Zobaczcie wyjątkowy wywiad jaki przeprowadziliśmy po recitalu.

Bytomski4 wywiad geppert

Medalem Miasta Bytomia w dziedzinie gospodarczej kapituła doceniła w tym roku m.in. Henryka Dolewkę, prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wśród jego licznych zasług jest podłączenie centrum Bytomia do miejskiego systemu grzewczego i znaczne ograniczenie niskiej emisji w mieście.

Takie wyróżnienie trafiło też do samego PEC - u, które w miniony czwartek świętowało jubileusz czterdziestolecia. Firma od 1973 roku dostarcza bytomianom i mieszkańcom Radzionkowa energię grzewczą i ciepłą wodę. Ponadto sukcesywnie modernizuje kotły i inne elementy instalacji, dzięki czemu maleje emisja szkodliwych związków chemicznych do atmosfery.

Medal, nie tylko w dziedzinie gospodarczej, ale i społecznej otrzymał z kolei Jan Gawdzik, który prowadzi istniejący od 1945 roku Zakład Forograficzny "FOTO - HANKA". Jako członek Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości od lat przekazuje wiedzę na temat swojego fachu kolejnym pokoleniom.

To samo odznaczenie, ale tym razem w sferze kultury powędrowało do Ireny Zawadzkiej, malarki, związanej z Bytomiem od ponad 60 lat. Kapituła doceniła ją nie tylko za działania artystyczne, ale i za nietuzinkową wrażliwość oraz twórcze spojrzenie na społeczno - polityczne przemiany.

Prócz Medalistów na scenie Beceku stanęli dziś laureaci Nagrody Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury "Muza 2013". Za osiągnięcia twórcze wyróżniony został Andrzej Styrna, malarz surrealista, którego obrazy zdobią dziś salony w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Belgii i kilku innych krajach. Artysta słynie też z działalności charytatywnej, wiele swoich prac przekazuje na organizowane w szczytnych celach aukcje.

W tej samej kategorii nagrodę odebrała dziś Weronika Drozd, znana jako Veroniq Zafon, która zajmuje się czaro - białą fotografią aktu artystycznego. Jest laureatką kilku prestiżowych nagród, bierze udział w wielu wystawach i przedsięwzięciach - nie tylko typowo artystycznych, ale i społecznych.

Za upowszechnianie kultury z kolei Muzę otrzymała Danuta Szymczyk, związana od 1996 roku z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1. Jako reżyserka teatrów dzieci i młodzieży zdobyła sobie sympatię wielu młodych bytomian. Niektórych zainspirowała do własnej twórczości scenicznej. Laureatka prowadzi też warsztaty dla dorosłych.

Kulturę skutecznie popularyzuje jeszcze jeden zdobywca tegorocznej Muzy - Orkiestra Wojskowa w Bytomiu. Jej członkowie już od 11 lat uświetniają ważne miejskie uroczystości, reprezentują nasze miasto na międzynarodowych festiwalach i zarażają pasją do muzyki instrumentalnej. W repertuarze orkiestry są nie tylko utwory patriotyczne czy wojskowe, ale też muzyka rozrywkowa, filmowa, jazzowa i popularna.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon