Energia miasta. Bytomski Kwietnik powraca z wielką mocą

Po raz szósty na Polanie Piknikowej w Parku Kachla odbędzie się Bytomski Kwietnik organizowany przez Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta. Na uczestników będą czekać m.in. wymiana roślin, warsztaty i koncerty.

Ewa Zielińska
Bytomski kwietnik

Bytomski Kwietnik już na stałe wpisał się w kalendarz imprez cyklicznych odbywających się co roku w naszym mieście. Impreza jest tworzona siłami kobiet ze stowarzyszenia Piękna Strona Miasta. Tegoroczna edycja będzie odbywać się pod hasłem "Energia miasta".

Wzorem poprzednich odsłon teren imprezy będzie podzielony na kilka stref. W jednej z nich będą prowadzone warsztaty, w tym m.in. zajęcia wyplatania wianków, tworzenia ceramiki, czy wykonywania kolaży. W kolejnej będą znajdować się stoiska rękodzieła i gastronomii. W innej natomiast staną leżaki, na których każdy będzie mógł się wylegiwać. Z kolei na scenie zaprezentują się Bytomski Kolektyw Śpiewaczy, SBQ Silesian Brass Quartet, a także odbędzie się dyskusja plenerowa "Energia miasta. Energia kobiet.

Jak co roku w ramach Bytomskiego Kwietnika odbędzie się wymiana roślin. Zainteresowani będą mogli przynieść swoje sadzonki i odebrać w zamian inne roślinki, które ich zainteresują. Podczas tej edycji zaplanowano również zbiórkę datków na rzecz bytomskiego schroniska.

Impreza odbędzie się na Polanie Piknikowej w Parku Kachla (na tyłach Torkaciku, w sąsiedztwie Muszli Koncertowej) w sobotę, 15 czerwca w godzinach 14:00- 19:00. Z pełnym programem można zapoznać się na plakacie:

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon