Farba do włosów brąz a pielęgnacja

Brązowe włosy to marzenie wielu kobiet. Jest to w pełni zrozumiałe. To niesamowicie klasyczny, elegancki kolor włosów, który nigdy nie wychodzi z mody i pasuje wielu kobietom, niezależnie od typu urody. Co więcej, jest on bardzo nieoczywisty, gdyż każdy odcień brązu jest zupełnie inny i potrafi sprawić, że po koloryzacji będziemy prezentować się w naprawdę niepowtarzalny sposób. Dlatego też to całkowicie zrozumiałe, że tak wiele pań marzy o przefarbowaniu włosów na brązowe. Niestety okazuje się, że pielęgnacja brązowych włosów po koloryzacji może być dość problematyczna. Sprawdź, jak zadbać o nasycenie tego koloru.

Farba do włosów brąz

Farba do włosów brąz – podstawowe informacje

Nie ulega wątpliwości, że koloryzacja to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów upiększających. Co więcej, aby móc cieszyć się zupełnie nowym kolorem na włosach, nie musimy umawiać się na wizytę w salonie fryzjerskim (która nierzadko bywa dość kosztowna), a przeprowadzić koloryzację w domowym zaciszu. Aby jednak mieć pewność, że nasza koloryzacja będzie udana, warto dowiedzieć się, jakie sekrety skrywa farba do włosów brąz.

W przypadku brązowych farb do włosów mamy do czynienia z bardzo dużą liczbą odcieni i czasami może okazać się, że nie każdy z nich będzie prezentował się na naszych pasmach korzystnie. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć zarówno nasza karnacja, rysy twarzy, ale i ogólny stan naszych włosów. Pamiętaj, jeśli Twoje kosmyki są mocno zniszczone, koloryzacja farbą do włosów brąz w tym momencie nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zanim sięgniesz po produkt do koloryzacji, zadbaj o ich odżywienie i regenerację.

Farba do włosów brąz i rude refleksy

Szczególnie częstym problemem, z jakim zmagają się kobiety sięgające po farbę do włosów brąz, są przebijające się rudawe refleksy, a także zbyt szybkie wypłukiwanie się koloru. Jaka jest przyczyna tego problemu?

Praktycznie wszystkie farby do włosów brąz zawierają rudawy lub czerwony pigment. Z czasem, kiedy wraz z kolejnymi myciami farba zaczyna się wypłukiwać, na pasmach mogą zacząć przebijać się rudawe pasemka, które mogą dość niekorzystnie wpłynąć na całokształt naszej fryzury. Z kolei zbyt szybkie wypłukiwanie się pigmentu może mieć związek z częstym myciem głowy mocno oczyszczającymi szamponami, które w składzie zawierają SLS-y.

Farba do włosów brąz – jak zadbać o trwałość koloru?

Jeśli po koloryzacji farbą do włosów brąz Twoim problemem są rude refleksy, musisz zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim warto sięgnąć po specjalny szampon tonujący, który zredukuje rude pasemka i przywróci naszym włosom jednolity kolor. Dobrym wyborem będzie szampon z zielonym pigmentem. Dzięki niemu uzyskamy nasycony, chłodny brąz.

Oprócz szamponu ważną rolę odgrywa odżywka do włosów. Aby uzyskać dzięki niej jak najlepsze efekty, dobrze aby pochodziła z tej samej linii co szampon. Warto również zaopatrzyć się w mocno odżywczą i regenerującą maskę, która dobrze przygotuje pasma do kolejnej koloryzacji, a także zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

AG fot2

Początkiem czerwca GWSH stała się Akademią Górnośląską

Fotowoltaika oferro

Czy fotowoltaika jeszcze się opłaca?

Piekarnik do pizzy zdjęcie główne

Jaki piekarnik do pizzy wybrać? Ranking 2022

Sport Rebel zdjęcie główne

SportRebel - jesteśmy szczęśliwi, że wróciliśmy do Bytomia!