Farba do włosów brąz a pielęgnacja

Brązowe włosy to marzenie wielu kobiet. Jest to w pełni zrozumiałe. To niesamowicie klasyczny, elegancki kolor włosów, który nigdy nie wychodzi z mody i pasuje wielu kobietom, niezależnie od typu urody. Co więcej, jest on bardzo nieoczywisty, gdyż każdy odcień brązu jest zupełnie inny i potrafi sprawić, że po koloryzacji będziemy prezentować się w naprawdę niepowtarzalny sposób. Dlatego też to całkowicie zrozumiałe, że tak wiele pań marzy o przefarbowaniu włosów na brązowe. Niestety okazuje się, że pielęgnacja brązowych włosów po koloryzacji może być dość problematyczna. Sprawdź, jak zadbać o nasycenie tego koloru.

Farba do włosów brąz

Farba do włosów brąz – podstawowe informacje

Nie ulega wątpliwości, że koloryzacja to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów upiększających. Co więcej, aby móc cieszyć się zupełnie nowym kolorem na włosach, nie musimy umawiać się na wizytę w salonie fryzjerskim (która nierzadko bywa dość kosztowna), a przeprowadzić koloryzację w domowym zaciszu. Aby jednak mieć pewność, że nasza koloryzacja będzie udana, warto dowiedzieć się, jakie sekrety skrywa farba do włosów brąz.

W przypadku brązowych farb do włosów mamy do czynienia z bardzo dużą liczbą odcieni i czasami może okazać się, że nie każdy z nich będzie prezentował się na naszych pasmach korzystnie. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć zarówno nasza karnacja, rysy twarzy, ale i ogólny stan naszych włosów. Pamiętaj, jeśli Twoje kosmyki są mocno zniszczone, koloryzacja farbą do włosów brąz w tym momencie nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zanim sięgniesz po produkt do koloryzacji, zadbaj o ich odżywienie i regenerację.

Farba do włosów brąz i rude refleksy

Szczególnie częstym problemem, z jakim zmagają się kobiety sięgające po farbę do włosów brąz, są przebijające się rudawe refleksy, a także zbyt szybkie wypłukiwanie się koloru. Jaka jest przyczyna tego problemu?

Praktycznie wszystkie farby do włosów brąz zawierają rudawy lub czerwony pigment. Z czasem, kiedy wraz z kolejnymi myciami farba zaczyna się wypłukiwać, na pasmach mogą zacząć przebijać się rudawe pasemka, które mogą dość niekorzystnie wpłynąć na całokształt naszej fryzury. Z kolei zbyt szybkie wypłukiwanie się pigmentu może mieć związek z częstym myciem głowy mocno oczyszczającymi szamponami, które w składzie zawierają SLS-y.

Farba do włosów brąz – jak zadbać o trwałość koloru?

Jeśli po koloryzacji farbą do włosów brąz Twoim problemem są rude refleksy, musisz zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim warto sięgnąć po specjalny szampon tonujący, który zredukuje rude pasemka i przywróci naszym włosom jednolity kolor. Dobrym wyborem będzie szampon z zielonym pigmentem. Dzięki niemu uzyskamy nasycony, chłodny brąz.

Oprócz szamponu ważną rolę odgrywa odżywka do włosów. Aby uzyskać dzięki niej jak najlepsze efekty, dobrze aby pochodziła z tej samej linii co szampon. Warto również zaopatrzyć się w mocno odżywczą i regenerującą maskę, która dobrze przygotuje pasma do kolejnej koloryzacji, a także zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Kiwon

Majówka w Mieście Światła. Ziemia Gorlicka zaprasza

E1 GOKART ZDJĘCIE GŁÓWNE

E1GOKART! Prawdziwa gratka dla fanów motorsportu w Chorzowie

Lipiny czerwiec 1921 r żandarmeria powstańcza

Poznaj historię opisaną przez Muzeum Powstań Śląskich

Górski Raj

Organizacja imprezy integracyjnej? Górski Raj zaprasza!

KMN zdjecie glowne

Kabaret Moralnego Niepokoju już wkrótce w Bytomiu

Byt zdjecie glowne

Będzie gdzie parkować. BSM otwiera nowe...