Firma Fortum przekazała jednej z bytomskich lecznic maseczki

Maseczki ochronne, jednorazowe rękawiczki i płyn dezynfekujący to w dzisiejszych czasach produkty deficytowe. Niestety, brakuje ich także w bytomskich szpitalach. Zapasy udaje się uzupełniać dzięki ofiarności darczyńców.

Byt maseczki od fortum

Walka z koronawirusem trwa. Bój o zdrowie i życie mieszkańców Bytomia toczy cały personel medyczny zatrudniony w szpitalach na terenie miasta, ale nie tylko. To trudne wyzwanie, chociażby z uwagi na występujący brak środków ochronnych. Wiele firm i osób prywatnych postanowiło wesprzeć medyków. Do tego grona dołączyła firma Fortum. Dzięki pomocy Fortum do Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego w Bytomiu trafiło 10 800 maseczek chirurgicznych.

- W ramach wsparcia w walce z koronawirusem przekazaliśmy Szpitalowi Specjalistycznemu nr. 1 w Bytomiu 10 800 maseczek chirurgicznych – mówi Arkadiusz Kosiel, dyrektor ds. taryf i regulacji w Fortum. Dzięki nim uda się zmniejszyć ryzyko zarażenia się zarówno pracowników ochrony zdrowia, jak i pacjentów groźnym wirusem COVID-19.

fot. Fortum

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon