Fortepian zewnętrzny, a może wybieg dla psów? Zweryfikowano zgłoszenia do BO

Etap weryfikacji formalnej projektów zgłoszonych do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego dobiegł końca. Niemal wszystkie wnioski otrzymały pozytywną ocenę.

Katarzyna Pachelska
Fortepian zewnetrzny

Do tegorocznej edycji zgłoszono 45 projektów. Aż 43 z nich zostały pozytywnie zweryfikowane przez komisję ds. weryfikacji i oceny projektów w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Zaledwie jeden projekt nie spełnił wymogów formalnych, natomiast inny został wycofany przez samego wnioskodawcę. Zdecydowana większość zgłoszonych pomysłów dotyczy zadań inwestycyjno-remontowych, zaś 6 wniosków to tzw. "projekty miękkie", czyli np. organizacja wydarzeń.

Co znajdziemy wśród zgłoszeń? Nowe place zabaw, remonty dróg i chodników, budowa parkingów, odnowa elewacji budynków, renowacja kamiennego muru na ul. Rycerskiej, zagospodarowanie zieleni, modernizacja obiektów sportowych, powstanie nowych miejsc do uprawniania aktywności na zewnątrz (w tym np. rolkowiska i boiska), przeniesienie Jarmarku Staroci na teren dawnego basenu odkrytego w Szombierkach, a także instalacja fortepianu zewnętrznego przy Operze Śląskiej.

- Narzędzie, jakim jest budżet obywatelski jest dla nas bardzo istotne, bo pozwala bytomianom współdecydować o mieście i wyznaczać nowe kierunki rozwoju Bytomia. Wsłuchujemy się w głos bytomian i - co nas bardzo cieszy - obserwujemy ich niesłabnącą inicjatywę. To dzięki zaangażowaniu mieszkańców w ostatnich latach zrealizowaliśmy prawie 20 projektów, a kolejne są fazie realizacji - mówi wiceprezydent Adam Fras.

Zanim rozpocznie się głosowanie mieszkańcy mają czas na składanie odwołań do Komisji Dialogu Społecznego i Spraw Regulaminowych Rady Miejskiej w Bytomiu w ciągu 7 dni od daty opublikowania zweryfikowanych projektów. Etap wyboru projektów rozpocznie się 23 września i potrwa do 7 października.

Każdy bytomianin będzie mógł złożyć dwa głosy - po jednym w poniższych kategoriach:

  • projekty o wartości od 500 tys. zł do 2 mln zł
  • projekty o wartości poniżej 500 tys. zł

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon