Fortum i Fundacją Ulica dla dzieci

29 dzieci z Bytomia dostało szansę na rozwój swoich pasji dzięki programowi „Fortum dla Śląskich Dzieci”. W ramach tej akcji, firma energetyczna Fortum, we współpracy z Fundacją Ulica, przyznała dzieciom stypendia pozwalające na zdobycie wiedzy w zakresie fotografiki, dziennikarstwa i tańca.
Bytomski4 1381474777

Program powstał z myślą o młodzieży szkolnej. Mogły w nim wziąć udział dzieci w wieku 11-14 lat. Dzieli się na dwa etapy. W pierwszym, trwającym od kwietnia do czerwca, 120 młodych ludzi uczestniczyło w grupowych warsztatach podzielonych na cztery bloki (fotograficzny, dziennikarski, taneczny, teatralny). Dzieci miały także szansę spotkać się ze znanymi śląskimi artystami, politykami i dziennikarzami. Te najbardziej kreatywne i zaangażowane zostały nagrodzone indywidualnymi stypendiami, co stanowi drugi etap programu.

„Śląska młodzież wykazała się w trakcie zajęć ogromną pasją i zaangażowaniem. Dzieci pokazały, że rozumieją, jak ważne jest wyznaczanie sobie celu i dążenie do jego realizacji. Podejście to znalazło odzwierciedlenie w efektach ich pracy. Bardzo się cieszę, że już drugi rok z rzędu możemy przyczynić się do rozwoju talentów młodych ludzi, a co za tym idzie dać im lepszą perspektywę na przyszłość." - mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

To już druga edycja projektu „Fortum dla Śląskich Dzieci", lecz firma ma nadzieję na kontynuowanie programu również w następnych latach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon