Fortum i Fundacją Ulica dla dzieci

29 dzieci z Bytomia dostało szansę na rozwój swoich pasji dzięki programowi „Fortum dla Śląskich Dzieci”. W ramach tej akcji, firma energetyczna Fortum, we współpracy z Fundacją Ulica, przyznała dzieciom stypendia pozwalające na zdobycie wiedzy w zakresie fotografiki, dziennikarstwa i tańca.
Bytomski4 1381474777

Program powstał z myślą o młodzieży szkolnej. Mogły w nim wziąć udział dzieci w wieku 11-14 lat. Dzieli się na dwa etapy. W pierwszym, trwającym od kwietnia do czerwca, 120 młodych ludzi uczestniczyło w grupowych warsztatach podzielonych na cztery bloki (fotograficzny, dziennikarski, taneczny, teatralny). Dzieci miały także szansę spotkać się ze znanymi śląskimi artystami, politykami i dziennikarzami. Te najbardziej kreatywne i zaangażowane zostały nagrodzone indywidualnymi stypendiami, co stanowi drugi etap programu.

„Śląska młodzież wykazała się w trakcie zajęć ogromną pasją i zaangażowaniem. Dzieci pokazały, że rozumieją, jak ważne jest wyznaczanie sobie celu i dążenie do jego realizacji. Podejście to znalazło odzwierciedlenie w efektach ich pracy. Bardzo się cieszę, że już drugi rok z rzędu możemy przyczynić się do rozwoju talentów młodych ludzi, a co za tym idzie dać im lepszą perspektywę na przyszłość." - mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

To już druga edycja projektu „Fortum dla Śląskich Dzieci", lecz firma ma nadzieję na kontynuowanie programu również w następnych latach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Byt AŚ Bytom

Wznowienie widzeń w Areszcie Śledczym w...

Byt razem

Razem od 50 lat. Kilkanaście par z Bytomia...

Byt 1nasadzeniabytom

Nowe drzewa w mieście

Byt stowarzyszenie rozbark

Gdzie powstanie Izba Pamięci Rozbarku?...

Bytomski5 1960069 465449916915782 1104509460 n

Rusza nabór elektroniczny do przedszkoli