Garaże pełne kontrabandy

Policjanci z Bytomia przeprowadzili udaną akcję, dzięki której na rynek nie trafi ponad milion papierosów bez polskich znaków akcyzy.

KMP Bytom
Nielegalne papierosy w samochodzie

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Bytomiu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że na terenie Bytomia i powiatu będzińskiego mogą być składowane hurtowe ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Ostatecznie w dwóch garażach znajdujących się w Piekarach i w powiecie będzińskim, a także w dwóch samochodach zabezpieczono ponad 1 mln 300 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, Skarb Państwa zostałby narażony na utratę miliona złotych z podowu nieodprowadzenia należnego podatku akcyzowego.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 58-letniego bytomianina i 50-letniego mieszkańca Strzyżowic, którzy mieli być właścicielami nielegalnego towaru. Obu postawiono zarzuty, natomiast prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon