Giganci Programowania - przyszłość dziecka zaczyna się właśnie teraz!

Rozwój technologiczny towarzyszy Ślązakom niemal w każdej sferze życia – w domu, w pracy, a nawet podczas robienia zakupów. Postęp pozytywnie wpływa również na najmłodszych – dzieci. To właśnie oni mogą rozwijać własne zainteresowania, umiejętności, a także uczyć się samodzielnie nowych technologii czy też uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. Nauka otwiera przed nimi wiele możliwości, które doświadczą na własnej skórze już za kilka lat. Nie chodzi tu tylko o karierę, ale i indywidualny rozwój, poznawanie świata i trening umiejętności. Może to dobry moment, aby rodzicie zadbali o przyszłość swoich dzieci, zapisując je na zajęcia na przykład w bytomskich Gigantach Programowania? Ich przyszłość zaczyna się właśnie teraz.

Giganci Programowania – jakie dają możliwości?

Dobre pytanie. Giganci Programowania to ogólnopolska sieć placówek oferujących stacjonarne kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Czego mogą nauczyć? A no, podczas zajęć m.in. z zakresu tworzenia gier komputerowych, aplikacji mobilnych, programowania dzieci dodatkowo uczą się:

 • Logicznego myślenia,
 • Kreatywności,
 • Cierpliwości,
 • Współpracy,
 • Języka angielskiego,

Bytomscy Giganci Programowania działają w mieście od trzech lat, a od roku można znaleźć ich pod nowym adresem – przy ulicy Piekarskiej 6, czyli w zabytkowym budynku, w którym niegdyś mieściła się Poczta Główna (Stara Poczta).

Wychowankowie Gigantów Programowania już teraz robią zawrotną karierę jako programiści. Dobrym przykładem jest 22letni Mateusz, który rozpoczął przygodę z programowaniem mając 14 lat. Po maturze studiował zaocznie informatykę na Politechnice Śląskiej i uczył programowania dzieci i młodzież w bytomskich Gigantach. Dzięki zdobytym umiejętnościom już na pierwszym roku studiów nawiązał współpracę z amerykańską firmą informatyczną, a po roku zmienił pracodawcę i podwoił swoją pensję. W międzyczasie Mateusz kupił własne mieszkanie oraz nowy samochód. Całe życie stoi przed nim otworem, a to tylko jeden z wielu przykładów!

Nie da się ukryć, że Giganci otwierają przed młodym pokoleniem nowe możliwości. Zapotrzebowanie na programistów utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a stawki miesięczne doświadczonych koderów przebiły już poziom 20.000 zł. Rozpoczynając pracę w zawodzie można liczyć na pierwszą pensję w wysokości średniej krajowej, czyli 6.000 zł, która szybko rośnie wraz ze zdobytym doświadczeniem. Tworząc dobrej jakości kod, młodzi bytomianie mogą nawiązywać zdalną współpracę z firmami z całego świata i osiągać życiowy balans między życiem prywatnym, a zawodowym.

Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie zajęcia oferują GP?

Giganci programowania

Rekrutacja na semestr zimowy: czas, start!

Giganci Programowania prowadzą aktualnie rekrutację na semestralne kursy stacjonarne, dla dzieci w wieku:

 • 7-9 lat,
 • 10 – 12 lat,
 • 13 – 15 lat,
 • 16 – 18 lat.

Dwie, najmłodsze grupy uczą się programowania poprzez zabawę. Tworzą swoje pierwsze gry w Scratchu, programują w popularnej grze Minecraft oraz tworzą aplikację na telefon. Wiadomo, że podczas tak, edukacyjnych zajęć przydaje się chwila na złapanie oddechu. Uczniowie mogą odpocząć między zajęciami i dobrze się bawić grając w piłkarzyki.

Starsze dzieciaki (tj. 13-18 lat) uczą się już profesjonalnego programowania, poznając język C# oraz Python, a także tworzą gry komputerowe w Unity czy ucząc się o cyberbezpieczeństwie. Pełen wykaz zajęć można znaleźć tutaj: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/kursy?active_type=Semestralne+kursy+stacjonarne

Jeżeli najmłodsi bytomianie zastanawiają się, czy zajęcia w Gigantach są stworzone dla nich, mogą się o tym przekonać na własnej skórze podczas bezpłatnych warsztatów „Koduj z Gigantami”, które odbędą się już 17 września.

Giganci Programowania

Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo

Bytomscy Giganci Programowania 17 września br. zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach „Koduj z Gigantami”. Tegoroczna edycja skupiać się będzie na cyberbezpieczeństwie. W trakcie zajęć dzieci zapoznają się z Phishingiem, dowiedzą się jak:

 • Bronić się przed cyberatakami,
 • Pisać bezpieczne hasła,
 • Bezpiecznie korzystać z sieci,
 • Blokować niepożądane strony,

Osoby zainteresowane mogą zarejestrować się na zajęcia telefonicznie - 536 202 208 lub online o TUTAJ https://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj-z-gigantami.

Aby dokonać rejestracji należy wybrać na stronie formę STACJONARNĄ -> podać Wiek -> wybrać Temat warsztatów -> Zapis i terminarz -> Bytom -> Wybierz -> Podać dane ucznia

Nie da się ukryć, że dla najmłodszych bytomian to doskonała okazja, aby się nie tylko dobrze bawić, ale przede wszystkim nauczyć nowych rzeczy.

17 września 2022 r. – Bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami. Nie można tego przegapić
Giganci Programowania Bytom zapraszają!
ul. Piekarska 6 (Stara Poczta)
41-902 Bytom
Tel. 536 202 208
E-mail: bytom@giganciprogramowania.edu.pl
https://www.facebook.com/gigan...

Giganci Programowania


Subskrybuj bytomski.pl

google news icon