GKS Rozbark wycofa drużynę seniorów z rozgrywek?

GKS Rozbark zrezygnował ze sparingu z Górnikiem Piaski. Możliwe, że klub wycofa drużynę seniorów z rozgrywek. Przypomnijmy, że na początku roku w ramach oddane do użytku zostało nowe boisko, wybudowane w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

UM Bytom
GKS Rozbark

W sobotę, 12 marca, GKS Rozbark Bytom miał rozegrać mecz sparingowy z Górnikiem Piaski. Do spotkania jednak nie doszło, a ostatecznie drużyna z Czeladzi zagrała z juniorami Zagłębia Sosnowiec.

Jak zostaliśmy poinformowani, to GKS Rozbark odwołał swój udział w meczu, a powodem miała być możliwość rozwiązania drużyny seniorów i wycofania jej z rozgrywek bytomskiej grupy A-Klasy. Ostateczna decyzja jednak jeszcze nie zapadła, dowiemy się o niej w najbliższych tygodniach, ale przyszłość drużyny wisi na włosku. Klub sprawy dla naszego portalu nie skomentował.

AKTUALIZACJA: Jak ustaliliśmy GKS Rozbark ma problemy kadrowe, podobnie jak inne drużyny A-Klasy, co ma wynikać z zawirowań covidowych. Drużyna podczas zebrania postanowiła, że chce i spróbuje dokończyć rozgrywki.

GKS Rozbark już raz wycofał się z rozgrywek

Przypomnijmy, że GKS Rozbark poważne kłopoty miał już w sezonie 2015-2016, kiedy do klubu - z powodu problemów finansowych - wkroczył likwidator. Drużyna seniorów, również grająca wtedy w A-Klasie, została wycofana z rozgrywek na trzy kolejki przed końcem. Następny sezon zawodnicy rozpoczęli w B-Klasie.

Był to także ważny zwrot w historii klubu, który nowy zarząd konsekwentnie starał się wyprowadzać na prostą. Seniorzy wrócili do A-Klasy, a w akademii - jak podaje strona internetowa GKS-u Rozbark - trenuje obecnie około 160 dzieci i trwa nabór do Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu.

Na początku 2022 roku oddane do użytku zostało natomiast nowoczesne pełnowymiarowe boisko na obiekcie GKS-u Rozbark. Za prawie 3,9 mln złotych - 2 mln złotych wyniosła dotacja z Ministerstwa Sportu - udało się stworzyć oświetloną płytę ze sztuczną nawierzchnią, piłkochwytami, ławkami rezerwowych, monitoringiem etc. Projekt został zrealizowany dzięki Bytomskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon