GKS Szombierki vs Bartyla ciąg dalszy

Władze Szombierek Bytom publikują w internecie kolejny list.

Bytomski2 szomvsbart

Tym razem chodzi o odpowiedz na artykuł z Życia Bytomskiego. W gazecie został zacytowany prezydent Damian Bartyla, który mówił o finansowym wsparciu jakie otrzymuje klub. Władze klubu odnoszą się też do wypowiedzi rzecznika magistratu Adama Grzesika.

szomvsbartPrzypomnijmy - po opublikowaniu listu do Prezydenta Bartyli, władze klubu Szombierki Bytom chciały wpłynąć na szybszą decyzję prezydenta w sprawie stypendiów zawodników. Pisaliśmy o tym w artykule „Damian Bartyla nie chce finansować piłkarskiego klubu GKS Szombierki Bytom?”.

Na ostatnie sesji Rady Miasta zapadła uchwała dotycząca zmiany budżetu na 2013 rok, jednym z jej elementów było przesunięcie 250 tyś zł na sport. To w ramach tych środków „Szombierki” mogły ubiegać się o dofinansowanie. Wydawało się że sprawa jest rozwiązana. Prezydent znalazł środki dla bytomskiego sportu. Tymczasem jeszcze przed podjęciem uchwały było wiadomo że klub z tych pieniędzy nie będzie mógł skorzystać. Żeby móc składać wnioski o dofinansowanie, trzeba przedłożyć zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS i US. A jak się okazało Szombierki Bytom są zadłużone właśnie w tych instytucjach. O tym tez pisaliśmy w artykule „Miasto znajduje środki dla Szombierek Bytom”.

Poniżej publikujemy cały list klubu z Szombierek. Celowo bez komentarza. Niech czytelnicy sami wyciągną wnioski.

Ogromne zdziwienie ogarnęło nas w klubie Szombierek Bytom po przeczytaniu w/w artykułu i wypowiedzi Prezydenta Damiana Bartyli.

Prawda jest taka : w I półroczu otrzymaliśmy o władz miasta pomoc w wysokości 8 tys złotych ( netto) z Biura Promocji Miasta i 12,5 tys złotych ( netto) z miejskiej spółki. Łącznie 20,5 tys złotych na 6 m-c czyli 3400 złotych /m-c – na całą drużynę. To mniej więcej tyle ile wynosi miesięczny kontrakt średnio zarabiającego jednego zawodnika w innym bytomskim klubie.

Ale pomoc była do czerwca 2013r. i nic nie mówiliśmy. Graliśmy by zdobyć awans. Po uzyskaniu awansu nastąpiło szereg spotkań z władzami miasta – gdzie proponowaliśmy zwiększenie tej pomocy lub przekazanie po 500 zł stypendiów dla zawodnika.

I to pozostawało bez echa od czerwca 2013r. W odpowiedzi na to był nasz list do Prezydenta z apelem o deklarację czy dostaniemy wsparcie czy nie???

tu cytat Pana Prezydenta: „Nie da się tak po prostu wziąć skądś pieniędzy i dać ich klubowi. To wymaga czasu i przesunięć w budżecie”.

To przecież zrozumiałe, my nie chcieliśmy nagle pieniędzy lecz deklaracji czy możemy na owe wsparcie liczyć bądź nie! Przecież to w m-c lipcu formuje się budżet drużyny na cały rok, a my jak już wspominaliśmy dzielimy w klubie tylko to co mamy- nie na wyrost. Wystarczyła prosta odpowiedź tak lub nie i tyle.

Zgadzamy się, iż skandaliczne jest mieszanie polityki ze sportem. Przypomnieć należy iż Dyrektor Andrzej Kajzer nie jest członkiem żadnej partii, a fakt że w ubiegłych wyborach był na liście ugrupowania BPM jest tylko jego prywatnym wyborem i wolno mu w życiu prywatnym robić co tylko zechce.

Ciągnąc dalej wątek należy nadmienić iż od m-c czerwiec od chwili uzyskania przez nasz klub awansu OSiR będący właścicielem obiektu zaczął stosować wobec nas politykę wyniszczenia. Zabierany jest nam sprzęt oraz pracownicy- na próby protestu z naszej strony otrzymujemy ripostę od kierownictwa - to decyzje odgórne.

Obiekt jest coraz bardziej zaniedbany, sprzęt ulega awariom ( sami wozimy kosiarki do naprawy) , a Pan rzecznik magistratu Adam Grzesik w wywiadzie do telewizji „Sfera” oświadcza, iż „Szombierki jak Polonia mają wielkie wsparcie miasta i nie płacą ani złotówki” – nic bardziej mylnego. Otóż Szombierki mają umowę najmu i od kilku lat systematycznie płacą za wynajmowany obiekt. Dochodzi do sytuacji gdzie tylko własnymi pracownikami obsługujemy obiekt, a zdarzało się również iż obiekt miejski był całkowicie bez obsługi i to nocą bo pracownik OSiR wziął wolne na telefon.

Od paru miesięcy brakuje nam płotu okalającego stadion ( po ataku wandali). Do dziś otrzymujemy odpowiedź, że brak środków, a płot – no cóż – sami mamy sobie zrobić bo przecież za niedługo startuje liga.

Wobec powyższych faktów proszę niech każdy sam dopowie sobie resztę – czy naprawdę chcąc 500 zł na piłkarza od władz miasta jesteśmy chciwi, niecierpliwi czy tak bardzo zdesperowani.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski2 zarzad klubu1

Są zapewnienia że pieniądze dla „zielonych”...

Bytomski2 gorecko

Miasto znajduje środki dla Szombierek Bytom

Bytomski2 szomb bart

Damian Bartyla nie chce finansować piłkarskiego...

Byt szombierki bytom zegar

III liga: w Szombierkach robi się gorąco

Byt pilka r czykiel

Ruszyła III liga: Polonia zwycięska, Szombierki...

Sprintem przez boiska: kryzys zażegnany, a...

Szombierki już trenują i grają