Górnik Bytom w prestiżowej lidze. Do wygrania setki tysięcy złotych

Lotto SuperLIGA to nowe rozgrywki, które mają zrewolucjonizować polski tenis. Najlepsze kluby będą walczyć o wielkie pieniądze, a PZT twierdzi, że to będzie najlepsza liga tenisowa na świecie.

Fot. Facebook/PZT
Górnik Bytom będzie grać w tenisowej Lotto Ekstraklasie

Polski Związek Tenisa rozpoczyna nowy projekt, który zapowiada się niezwykle ciekawie. Za kilka miesięcy wystartują rozgrywki ligowe, w których uczestniczyć będą kluby z całej Polski. W ich szeregach z kolei zobaczymy czołowych tenisistów i tenisistki także z innych krajów.

Lotto SuperLIGA Tenisa będzie się składać z trzech szczebli rozgrywkowych. Uczestnicy będą rywalizować w Lotto Ekstraklasie, forBET 1. Lidze oraz forBET 2. Lidze. W każdej z tych lig znajdzie się po osiem zespołów.

Transmisje w telewizji, czołowi zawodnicy i wielka kasa

Wiadomo już, że Górnik Bytom rozpocznie rywalizację w Lotto Ekstraklasie. Klub z naszego miasta od wielu lat jest jednym z najlepszych w Polsce, a jego zawodnicy osiągają sukcesy w turniejach krajowych i międzynarodowych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Udział w Ekstraklasie to dla Górnika szansa na wielkie pieniądze. Zwycięzca zarobi aż 700 tys. zł! Drugie miejsce to nagroda w wysokości 500 tys. zł, trzecie wyceniono na 300 tys. zł, a czwarte na 250 tys. zł.

- To projekt niezwykle duży i trudny, dlatego współpracujemy przy nim z najlepszymi. Jest to chyba najważniejszy projekt polskiego tenisa, dlatego cieszymy się, że uczestniczą w nim nasi partnerzy już sprawdzeni w wielu innych projektach, ale też i nowi. Już dzisiaj wiemy, że kluby angażują najlepszych zawodników dostępnych na rynku, również z czołówki rankingów WTA i ATP, a mecze z ich udziałem będzie transmitować telewizja Polsat Sport. Przed nami są też kolejne ogromne projekty, bo polski tenis zmienia się bardzo mocno. Kiedyś Polacy jeździli za granicę, goniąc światowy tenis, a my robimy wiele, żeby to tenisowy świat przyjeżdżał do Polski - komentuje Mirosław Skrzypczyński, prezes PZT.

W tej chwili znamy sześciu z ośmiu uczestników Lotto Ekstraklasy. Bytomianie będą rywalizować z CKT Grodzisk Mazowiecki, BKT Advantage Bielsko-Biała, AZS Poznań, Olimpią Poznań i UKS Beskidy Ustroń. Pozostałe dwa kluby poznamy na początku marca.

Kluby obecnie pracują nad skompletowaniem kadry. Wiadomo, że Górnika będą reprezentować Magdalena Fręch i Tereza Martincova. Co ciekawe, Czeszka to aktualnie 40. zawodniczka na świecie. Pozostałych reprezentantów bytomskiego klubu powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Runda zasadnicza rozpocznie się pod koniec maja i zakończy się w połowie sierpnia. Spotkania będą odbywać się w niedziele, a jedno spotkanie będzie transmitowane na żywo w Polsat Sport. Cztery najlepsze zespoły przystąpią do Final Four, który odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Zielonej Górze.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon