Górnik Zabrze vs Wisła Kraków – zapowiedź!

Górnik Zabrze pokonał Wisłę Płock 4:2 w ostatnim meczu przed rozpoczęciem reprezentacyjnej przerwy. Kolejnym przeciwnikiem tego zespołu będzie Wisła, jednak tym razem z Krakowa. Czy podopieczni Jana Urbana znowu zdobędą trzy punkty?

Górnik Zabrze Wisła Kraków

Górnik Zabrze

Początek obecnej kampanii w wykonaniu piłkarzy Górnika Zabrze nie należy do udanych. Lukas Podolski miał bić rekordy bramkowe i prowadzić tę drużynę od wygranej do wygranej, a tymczasem jedyny rekord, jaki na razie pobił, to czas, w którym otrzymał żółtą kartkę w ostatnim meczu ligowym.

Górnik Zabrze ma w tym momencie 13 punktów na koncie, co plasuje ten zespół w środku ligowej tabeli. Podopieczni Jana Urbana mają również ujemny bilans bramkowy, na który warto zwrócić uwagę przed typowaniem tej rywalizacji. Warto jednak odnotować, że Górnik w każdym z poprzednich pięciu meczów zdobył przynajmniej jedną bramkę, co dobrze świadczy o grze ofensywnej tego zespołu.

Nie można jednak zapominać o defensywie, ponieważ ta nie jest w najlepszej formie. Górnik w dwóch ostatnich meczach ligowych stracił aż pięć bramek. Może się wydawać, że nie mogli sobie wymarzyć lepszego rywala, niż Wisła Kraków, na przełamanie niekorzystnych liczb w defensywie, ponieważ Biała Gwiazda nie zdobyła gola w 3 z 4 ostatnich meczów ligowych.

Wisła Kraków

Początek sezonu rozbudził nadzieje wśród fanów Wisły Kraków, jednak ostatnie tygodnie mocno zweryfikowały ambitne plany tego zespołu. Biała Gwiazda przystąpi do rywalizacji z Górnikiem po serii dwóch kolejnych porażek, w których nie zdobyła nawet jednej bramki. Trzeba wspomnieć, że ostatnie zwycięstwo tego zespołu miało miejsce 22 września, przeciwko Stali Mielec. Później Wisła uległa Pogoni Szczecin na swoim obiekcie, a także Piastowi Gliwice w delegacji.

Wiślacy nie mają za sobą najlepszych tygodni, dlatego też nic dziwnego, że nie są faworytem nadchodzącego spotkania w opinii zakładów bukmacherskich. Statystyki wskazują, że Biała Gwiazda jest jednak niepokonana w trzech kolejnych rywalizacjach z Górnikiem. Co warto typować w tej potyczce z oferty zakładów bukmacherskich PZbuk? O tym w kolejnym akapicie!

Zakłady bukmacherskie

Tak jak wcześniej wspomniałem, faworytem tej rywalizacji jest Górnik Zabrze, jednak trzeba przyznać, że różnice w kursach w tym przypadku nie są zbyt duże. Podopieczni Jana Urbana będą mieli atut własnego boiska, ale nie można zapominać, że Wisła Kraków jest niepokonana w trzech poprzednich starciach między tymi zespołami. Dodatkowo w dwóch poprzednich meczach skończyło się remisem, więc tu również jest opcja, którą trzeba rozważyć.

Czas odpowiedzieć na kluczowe pytanie, czyli, czy zobaczymy bramki w tej rywalizacji? Wisła Kraków nie trafiła do siatki w dwóch poprzednich potyczkach, jednak Górnik Zabrze stracił aż pięć goli w tym czasie. Wydaje mi się, że na podstawie oferty zakładów bukmacherskich warto będzie się tutaj skusić na typ z bramką obu stron, po wysokim kursie od PZBuk. Warto jednak pamiętać, że Ekstraklasa tak jak i sama piłka nożna jest bardzo nieprzewidywalna i decydujący gol może paść w każdym momencie.

Więcej sportowych informacji!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

20220201130425 download

Zakłady bukmacherskie na Ligę Mistrzów. Zakład bez ryzyka!

Arkadiusz milik psg superbet pl

Arkadiusz Milik strzeli gola w starciu z PSG?

Zapowiedz weekendu ekstraklasa pzbuk bukmacher

Weekend z udziałem śląskich drużyn na boiskach Ekstraklasy!

Pszok 1

PSZOK poleca się na wiosenne porządki

Udana Majówka 2023 Pomysły na rekordowo długi weekend majowy Sprawdźcie te fajne propozycje

Udana Majówka 2023. Pomysły na długi weekend majowy

Ze skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

Ze Skarpy Bytom na Igrzyska Olimpijskie

EC217655 B100 4 F94 8007 3 AF4 FD7 ED0 D9

SportRebel w Bytomiu. Sprzęt do hokeja na lodzie - sprawdź!