Górnik Zabrze vs Wisła Kraków – zapowiedź!

Górnik Zabrze pokonał Wisłę Płock 4:2 w ostatnim meczu przed rozpoczęciem reprezentacyjnej przerwy. Kolejnym przeciwnikiem tego zespołu będzie Wisła, jednak tym razem z Krakowa. Czy podopieczni Jana Urbana znowu zdobędą trzy punkty?

Górnik Zabrze Wisła Kraków

Górnik Zabrze

Początek obecnej kampanii w wykonaniu piłkarzy Górnika Zabrze nie należy do udanych. Lukas Podolski miał bić rekordy bramkowe i prowadzić tę drużynę od wygranej do wygranej, a tymczasem jedyny rekord, jaki na razie pobił, to czas, w którym otrzymał żółtą kartkę w ostatnim meczu ligowym.

Górnik Zabrze ma w tym momencie 13 punktów na koncie, co plasuje ten zespół w środku ligowej tabeli. Podopieczni Jana Urbana mają również ujemny bilans bramkowy, na który warto zwrócić uwagę przed typowaniem tej rywalizacji. Warto jednak odnotować, że Górnik w każdym z poprzednich pięciu meczów zdobył przynajmniej jedną bramkę, co dobrze świadczy o grze ofensywnej tego zespołu.

Nie można jednak zapominać o defensywie, ponieważ ta nie jest w najlepszej formie. Górnik w dwóch ostatnich meczach ligowych stracił aż pięć bramek. Może się wydawać, że nie mogli sobie wymarzyć lepszego rywala, niż Wisła Kraków, na przełamanie niekorzystnych liczb w defensywie, ponieważ Biała Gwiazda nie zdobyła gola w 3 z 4 ostatnich meczów ligowych.

Wisła Kraków

Początek sezonu rozbudził nadzieje wśród fanów Wisły Kraków, jednak ostatnie tygodnie mocno zweryfikowały ambitne plany tego zespołu. Biała Gwiazda przystąpi do rywalizacji z Górnikiem po serii dwóch kolejnych porażek, w których nie zdobyła nawet jednej bramki. Trzeba wspomnieć, że ostatnie zwycięstwo tego zespołu miało miejsce 22 września, przeciwko Stali Mielec. Później Wisła uległa Pogoni Szczecin na swoim obiekcie, a także Piastowi Gliwice w delegacji.

Wiślacy nie mają za sobą najlepszych tygodni, dlatego też nic dziwnego, że nie są faworytem nadchodzącego spotkania w opinii zakładów bukmacherskich. Statystyki wskazują, że Biała Gwiazda jest jednak niepokonana w trzech kolejnych rywalizacjach z Górnikiem. Co warto typować w tej potyczce z oferty zakładów bukmacherskich PZbuk? O tym w kolejnym akapicie!

Zakłady bukmacherskie

Tak jak wcześniej wspomniałem, faworytem tej rywalizacji jest Górnik Zabrze, jednak trzeba przyznać, że różnice w kursach w tym przypadku nie są zbyt duże. Podopieczni Jana Urbana będą mieli atut własnego boiska, ale nie można zapominać, że Wisła Kraków jest niepokonana w trzech poprzednich starciach między tymi zespołami. Dodatkowo w dwóch poprzednich meczach skończyło się remisem, więc tu również jest opcja, którą trzeba rozważyć.

Czas odpowiedzieć na kluczowe pytanie, czyli, czy zobaczymy bramki w tej rywalizacji? Wisła Kraków nie trafiła do siatki w dwóch poprzednich potyczkach, jednak Górnik Zabrze stracił aż pięć goli w tym czasie. Wydaje mi się, że na podstawie oferty zakładów bukmacherskich warto będzie się tutaj skusić na typ z bramką obu stron, po wysokim kursie od PZBuk. Warto jednak pamiętać, że Ekstraklasa tak jak i sama piłka nożna jest bardzo nieprzewidywalna i decydujący gol może paść w każdym momencie.

Więcej sportowych informacji!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon