Górnośląska Kolej Wąskotorowa także po sezonie, czyli moc jesiennych atrakcji

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów naszej wąskotorówki! Już w najbliższą niedzielę, 10 października - chętni będą mogli wziąć udział w kolejnej imprezie organizowanej przez stowarzyszenie!

FB GKW
Wąskotorówka w jesiennym wydaniu

W ramach akcji Powitanie Jesieni, będzie jeszcze szansa na wyjątkową przejażdżkę na trasie Bytom Wąskotorowy - Bytom Sucha Góra. O godz. 11, 13 i 15 - najstarsza nieprzerwanie czynna kolej wąskotorowa na świecie zabierze chętnych w podróż ze stacji Bytom Wąskotorowy. Z kolei w godz. 11:50, 13:50 i 15:50 atrakcja wyruszy z Suchej Góry.

Stowarzyszenie przygotowało także inne atrakcje w swojej siedzibie na Karbiu. Początek już o 11:15 przy ul. Reja. To m.in. nauka jazdy lokomotywą, przejażdżka drezyną czy historia GKW w regionie. Wszyscy ci, którzy nie mieli jeszcze okazji - będą mogli zwiedzić siedzibę, w której zobaczyć można chociażby wagon salonowy czy budynek nastawni. W Izbie Tradycji będzie można kupić pamiątki.

Jesienny cennik

Bilet tam i z powrotem kosztuje 12 złotych, natomiast ulgowy - 6. Stacja początkowa to w tym wypadku Bytom Wąskotorowy lub Sucha Góra.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon