Grasz w zespole? Możecie wystąpić na Dniach Bytomia!

Wielu bytomskich muzyków wciąż czeka na odkrycie. Teraz mają szansę zaistnieć przed szerszą publicznością - wystarczy, że zgłoszą się do przeglądu Bytom Live Music.

Mikrofon w dloni

W mieście Karin Stanek i Romana Kostrzewskiego, gdzie od lat kolejne pokolenia artystów kształci Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna, musi być mnóstwo osób, które zajmują się tworzeniem muzyki. Sposobem na ich odkrycie i wypromowanie ich talentu ma być przegląd Bytom Live Music organizowany przez Bytomskie Centrum Kultury. Jego twórcy chcą przy okazji zaktywizować lokalne środowiska muzyczne, bardziej zintegrować działające tu zespoły i zaprezentować różnorodność styli muzycznych, jakie reprezentują.

Zgłoszenia do Bytom Live Music tylko do 10 lutego

Przegląd odbędzie się dokładnie za miesiąc - 24 lutego - na głównej scenie Beceku. Zainteresowani twórcy mogą zgłaszać swoje dema do 10 lutego. Spośród nich zostanie wyłonionych 6 wykonawców, którzy następnie wystąpią przed publicznością w sali ToTu. Z tego grona jury przeglądu Bytom Live Music wybierze maksymalnie trzy zwycięskie zespoły, które otrzymają możliwość odpłatnych występów na scenach Dni Bytomia, plenerowego cyklu Letnie Granie oraz Majówki w Parku Kachla.

Do przeglądu mogą zgłosić się zespoły wykonujące swój autorski repertuar w dowolnym stylu na żywo (bez użycia podkładów, playbacku i sampli), których przynajmniej połowa członków mieszka w Bytomiu. Jury będzie oceniać poziom i technikę wykonania, brzmienie zespołu, opracowanie muzyczne, przekaz i wartość literacką tekstów, a także ogólne wrażenia artystyczne i estetyczne. Formularz zgłoszeniowy można pobrać pod tym linkiem. Regulamin przeglądu jest dostępny tu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon