Gratka dla kolekcjonerów. Miasto sprzedaje... monety, znaczki, pocztówki i winyle

Każde miasto co pewien czas pozbywa się zbędnego majątku. Czasem na sprzedaż są wystawiane stare meble, czasem samochody, natomiast tym razem Bytom ma do zaoferowania ponad tysiąc różnego rodzaju przedmiotów kolekcjonerskich.

Daniel Lekszycki / zdjęcie poglądowe
Stare monety

Na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Bytomiu pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży zbędnych składników majątku ruchomego Gminy Bytom. Jego treść może szczególnie zainteresować miłośników starych przedmiotów, bo na sprzedaż trafiła dość pokaźna kolekcja płyt winylowych, monet i banknotów, kartek pocztowych, kopert okolicznościowych oraz klasery filatelistyczne wypełnione setkami znaczków. Ponadto znajdziemy tam również pojedyncze przypinki, a nawet zegarek naręczny, korale bursztynowe i medal.

Co dokładnie kryją te zbiory? Największą część, bo ok. 600 pozycji stanowią monety Polskie (międzywojenne, PRL i współczesne), amerykańskie, radzieckie, bułgarskie, czechosłowackie, niemieckie oraz francuskie, brytyjskie, rumuńskie, a nawet austro-węgierskie z 1885 roku! Nieco mniej jest pocztówek i kopert okolicznościowych - głównie z lat 1980-1990. Na sprzedaż wystawiono też kilkanaście klaserów filatelistycznych wypełnionych setkami znaczków pocztowych z czasów PRL. Ponadto ogłoszenie zawiera również kilkadziesiąt płyt winylowych z muzyką polską, amerykańską i radziecką.

Ceny poszczególnych przedmiotów wahają się od złotówki za poszczególne monety do ponad 300 złotych za klaser ze znaczkami. Oferowane składniki majątku można oglądać w Urzędzie Miejskim przy ulicy Parkowej 2 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu (nr telefonu 032 786 83 11. W celu zakupu przedmiotów oferenci muszą złożyć do 7 kwietnia stosowny wniosek, który jest dostępny do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon