Grzechy główne kierowców na autostradzie: nadmierna prędkość i jazda na zderzaku

Funkcjonariusze bytomskiej drogówki wzięli udział w akcji "Bezpieczna autostrada". Działania obnażyły karygodne zachowania polskich kierowców na trasach szybkiego ruchu przebiegających przez naszą metropolię.

KMP Bytom
Kontrola pojazdow na mop

Akcja została przeprowadzona w ostatni czwartek na autostradzie A1. Uczestniczyli w niej policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz komend z Bytomia, Zabrza i Katowic, a także mundurowi z wydziałów ruchu drogowego z województwa małopolskiego i opolskiego. Tylko w ciągu jednego dnia i na jednej drodze ujawniono łącznie 336 wykroczeń!

Kierowcy najczęściej dopuszczali się przekraczania dozwolonej prędkości (aż 238 przypadków). Policjanci ukarali też 47 kierowców za niezachowanie należytej odległości między pojazdami, czyli tzw. "jazdę na zderzaku". W czwartkowych działaniach użyto specjalnego drona, przy pomocy którego skontrolowano również przestrzeganie przez kierowców ciężarówek zakazu wyprzedzania, co zaowocowało wykryciem 26 takich przypadków. Ponadto wykryto 3 osoby, które prowadziły pojazdy bez stosownych uprawnień, natomiast jedną złapano na prowadzeniu po spożyciu alkoholu.

Oprócz bezzałogowego statku powietrznego w ramach akcji wykorzystano nieoznakowane radiowozy policyjnej grupy Speed oraz ręczne mierniki prędkości.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon