Gwiazdy i dziennikarze na lodzie w Bytomiu. Charytatywny mecz na rzecz 10-letniego Kuby Goniwiechy z Bytomia

Artyści okazali się lepsi niż dziennikarze, ale w tym meczu nie chodziło o wynik, tylko o dobrą zabawę i szczytny cel. W sobotę 24 września w Bytomiu Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzyła się z Drużyną TVN24.

W sobotę, 24 września 2022 roku na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu komplet widzów obserwował ciekawy mecz. Nie grali zawodowcy, tylko artyści i dziennikarze. Konkretnie Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzyła się z Drużyną TVN24. Kibice zobaczyli widowiskowe gole, efektowne akcje i sporo zabawnych sytuacji. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie 10-letniego Kuby Goniwiechy z Bytomia, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem.

Podczas charytatywnego meczu w Bytomiu zagrali m.in.

  • jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski,
  • wokalistka Ewelina Lisowska,
  • generał Roman Polko,
  • aktorka Julia Wróblewska,
  • satyrycy Rafał Bryndal i Jacek Łapot,
  • prezenter telewizyjny Robert Kantereit,
  • radiowcy Tomasz Olbratowski, Darek Maciborek,
  • reporterka Faktów TVN Arleta Zalewska
  • i... prezydent Bytomia – Mariusz Wołosz.

Czerkawski śmigał po lodzie

Mariusz Czerkawski śmigał po lodzie jak sprinter, był szybki i błyskotliwy. W kwietniu były gracz klubów NHL obchodził 50. urodziny i z tej okazji zrobił 50 pompek. O tym, że jest w znakomitej formie przekonali się widzowie obserwując także jego sztuczki hokejowe. Dobrze radziła sobie na tafli piosenkarka Ewelina Lisowska, która wylansowała takie hity jak „W stronę słońca" i „Jutra nie będzie”. Wcześniej wokalistka trenowała m.in. z hokejową reprezentacją Polski kobiet. W bojowym nastroju był... generał Roman Polko, który jest pasjonatem hokeja na lodzie.

Mecz wygrali artyści

Podczas meczu widzowie zobaczyli m.in. policjantki, które odprowadzały hokeistów na ławkę kar oraz im asystowały, zawodników wcielających się w rolę... kręgli, jak również awanturę, która zakończyła się tym, że Mariusz Gabrek, prezes Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich wręczył kwiaty Ewelinie Wojtak, aktorce kabaretowej. Mecz zakończył się wynikiem 8:5 dla Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Dochód z meczu na leczenie Kuby z Bytomia

Po raz drugi w meczu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich zagrał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który był w przeszłości prezesem hokejowej Polonii Bytom oraz Polskiej Hokej Ligi.

– Zarówno my, zawodnicy, jak i kibice świetnie się bawiliśmy, ale najważniejsze, że wsparliśmy szczytny cel, czyli zbiórkę na rzecz dziesięcioletniego Kuby. Dziękuję bytomianom za przyjście, doping i wsparcie leczenia młodego chłopca - zaznaczył Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie 10-letniego Kuby Goniwiechy, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem. Kuba dwa razy w tygodniu ma rehabilitację, która w jego chorobie jest niezbędna. W Polsce jest lek, który może zatrzymać postęp choroby, jednak koszt miesięcznego leczenia Kuby to około 12 tysięcy złotych.

Maskotki dla Fundacji

Podobnie jak przed rokiem, po końcowej syrenie kibice wrzucili na taflę setki maskotek.

- Pluszaki zostaną przekazane Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekującej się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju - mówi Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i inicjator zbiórki.

Organizatorami meczu były miasto Bytom i Bytomski Sport Polonia Bytom. Sponsorami Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i Koksownia Bytom. Partnerem - Fundacja Petralana.

Hałda Popłuczkowa1

Może Cię zainteresować:

Red Rocks Park w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? Oto Hałda Popłuczkowa, obiekt znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Autor: Patryk Osadnik

25/09/2022

Wegiel kamienny

Może Cię zainteresować:

Kiedy będą wypłaty dodatku węglowego? W Bytomiu już ruszyły

Autor: Daniel Lekszycki

22/09/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

IMG 20210926 140502

Gwiazdy na lodowisku w Bytomiu. Wyjątkowy mecz

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?