Hala już nie razi PRL-em. Obiekt na Vitorze jest jak nowy

Stary parkiet i pożółkłe boazerie to już przeszłość. Hala sportowa przy ul. Strzelców Bytomskich doczekała się kolejnej modernizacji. Szczypiorniści i siatkarze mogą teraz trenować w dużo lepszych warunkach.

Budynek przy ul. Strzelców Bytomskich 131 dawniej był kopalnianą cechownią. Znaleziono jednak dla niego nową funkcję i od lat służy sportowcom. Niestety w ostatnich latach jego stan niezbyt zachęcał do uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny. W 2018 roku nastały dla niego lepsze czasy - budynek został poddany gruntownej termomodernizacji. Wymieniono instalację centralnego ogrzewania, ocieplono dach oraz ściany zewnętrzne, a także wymieniono stolarkę okienną i drzwiową.

Następnie przyszedł czas na wnętrze. W styczniu położono wysokiej klasy nawierzchnię pola gry z malowaniem do piłki ręcznej i siatkowej, zaś w sierpniu kosztem 360 tys. zł wyłoniona w przetargu firma Exeles sp. z o.o. m.in. przeprowadziła malarskie ścian i sufitu, usunęła stare oświetlenie i zainstalowała nowoczesne oprawy LED oraz zamontowała płyty akustyczne Knauf Heradesign charakteryzujące się odpornością na uderzenia i redukcją hałasu. Ponadto w niektórych pomieszczeniach wymieniono drzwi.

Dzięki przeprowadzonym pracom znacząco poprawiła się nie tylko estetyka obiektu, ale także jego funkcjonalność. Na co dzień korzystają z niego uczniowie w ramach zajęć szkolnych oraz sekcje piłki ręcznej, nożnej, karate i gimnastyki artystycznej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon