Handlarze narkotyków zatrzymani

Funkcjonariusze komisariatu w Stroszku zatrzymali 4 osoby podejrzane o posiadanie ponad 2500 działek dilerskich marihuany oraz 2500 działek dilerskich amfetaminy. Zatrzymani to dwóch mężczyzn w wieku 28 i 21 lat oraz dwie kobiety w wieku 22 i 17 lat. Teraz bytomianie odpowiedzą za nielegalne posiadani środków odurzających.

Bytomski2 policja1

Kryminalni z komisariatu w Stroszku prowadzący działania przeciwko handlarzom narkotyków uzyskali informację o takich osobach. Podjęte czynności zaowocowały zatrzymaniem 4 osób podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Dwie zatrzymane kobiety i 21-latek odpowiedzą za posiadanie przy sobie 255 gram marihuany o czarnorynkowej wartości około 7650 zł oraz 247 gram amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 7410 zł. Za posiadanie środków odurzających grozi im teraz do 8 lat pozbawienie wolności. Natomiast zatrzymany 28-latek. który miał przy sobie około 2 gramów marihuany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu do 3 lat pozbawienie wolności.

W trakcie prowadzonego śledztwa, kryminalni ustalili, że 21-latek również udzielał kilku osobom narkotyki w celach zarobkowych. Za udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi mu dodatkowo 10 lat pozbawienie wolności. Wszyscy zatrzymani stanęli przed bytomskim prokuratorem.

Zastosowano wobec całej czwórki dozór policji oraz poręczenie majątkowe wobec mężczyzn w kwocie 400 zł dla 28-latka oraz poręczenie majątkowe w kwocie 4000 zł dla 21-latka. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon