HartOFFanie Teatrem w grudniu

W grudniu Bytomskie Centryum Kultury zaprasza na trzy wieczory z cyklu HartOFFanie Teatrem, podczas których będzie można zobaczyć odmienne teatralne poetyki, zespoły cieszące się międzynarodową renomą i młodych, utalentowanych artystów.

Bytomski4 hartgru

HartOFFanie Teatrem to cykl prezentacji spektakli zrealizowanych przez niezależne zespoły teatralne. To zarazem swego rodzaju zderzenie przedstawień prezentujących różne teatralne poetyki oraz zespołów już uznanych i cieszących się renomą, z młodymi utalentowanymi grupami, którym pragniemy dać szansę prezentacji. HartOFFanie Teatrem to niepokorne zjawiska, idące pod prąd tendencje. Najodważniejsze tematy i interesujące realizacje. Niebanalne spotkania z twórcami.

W grudniu:

- wieczór 54 - 7 grudnia (sobota), o godz. godz. 19.00, „Solo Series” Johna Morana (USA)

„Solo Series” to teatralny tryptyk, w którym Moran używając właściwego sobie języka teatralnego zacierającego granice pomiędzy muzyką, teatrem i tańcem opowiada o swoich podróżach pomiędzy Europą a Tajlandią. W swoich solowych działaniach performance zaciera on granice pomiędzy muzyką, teatrem i tańcem.

W niemożliwych do opisania projektach Morana sytuujących się na pograniczu muzyki i teatru brali udział m.in. Uma Thurman, Allen Ginsberg oraz Iggy Pop. Podczas ostatniej dekady Moran prezentował swoje prace w wielu krajach. „Boston Globe” napisał o nim, że jest "współczesnym Mozartem”, brytyjski „Guardian” natomias, że „to praca mająca za swą podstawę przebłysk geniuszu”.

Miejsce: CSW Kronika, Rynek 26, Bytom

Bilety: 20 zł, 15 zł (ulgowe)

- Wieczór 55 - 15 grudnia (niedziela), godz. 19.00, „Twin Houses”, Compagnie Mossoux - Bonté (Belgia)

Compagnie Mossoux-Bonté została założona w 1995 roku przez Nicole Mossoux oraz Patricka Bonté. Pełne emocji, nasycone przejmującą atmosferą spektakle koncentrują się na poszukiwaniu ekspresji poprzez ruch, budowaniu niezwykłych scenicznych obrazów. Cechuje je charakterystyczny styl, niezależnie od tego, czy są to prace kameralne czy spektakle wieloobsadowe. „Twin Houses” to spektakl – solowy, a jednak zdawałoby się z udziałem wielu aktorów. Kobieta i pięć manekinów – tak bliskich jej, tak z nią złączonych, że trudno powiedzieć, kto tu kim gra, kto kogo manipuluje, kto ma tu nad kim kontrolę. To opowieść o kimś, kogo opanowują własne odbicia, pojawiając się nagle, przejmując kontrole, prowokując nieustający dialog.

Od czasu premiery w 1994 roku spektakl był prezentowany na pięciu kontynentach. Najwyższy czas, by pokazać go w Bytomiu!

Miejsce: sala ToTu, BECEK Bytomskie Centrum Kultury

Bilety: 25 zł, 20 zł (ulgowe)

- wieczór 56 - 20 grudnia (piątek). godz. 18.00, Teatr Interatywny - pokaz finałowy

Teatr Interaktywny to tymczasowa nazwa zespołu, a zarazem metody pracy grupy młodych ludzi, którzy pod opieką instruktorów zrealizowali dotychczas dwa projekty: „Córka” i „Judyta”. Projekt prowadzi Marcin Drzazga, biorą w nim udział m.in. uczennice śląskich liceówi studentki. Projekt jest autorskim działaniem całej grupy. Tym razem dorośli wspólnie z nastolatkami ze sceny opowiedzą o ważnych sprawach łączących jak i dzielących pokolenia. Weź udział w naszym projekcie.

CZAS: 20 grudnia (piątek). godz. 18.00

Miejsce: sala ToTu, BECEK Bytomskie Centrum Kultury

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon