Historyczny wynik Magdaleny Stefanowicz

Wymarzony początek sezonu halowego dla Magdaleny Stefanowicz. Sprinterka nie dość, że wygrała mityng w Dortmundzie, to jeszcze ustanowiła swój nowy rekord życiowy w biegu na 60 metrów.

Magdalena Stefanowicz / Facebook
Stefanowicz dortmund

W sobotę w Helmut-Körnig-Halle w Dortmundzie odbyły się zawody w ramach World Athletics Indoor Tour. Wychowanka MKS-MOSM Bytom (obecnie zawodniczka KS AZS AWF Katowice) już w eliminacjach do biegu finałowego uzyskała znakomity wynik, wygrywając z czasem 7,26 s. W finale poszło jej jeszcze lepiej, bo pokonała dystans 60 m w czasie 7,22 s, dzięki czemu wyjechała z Niemiec ze zwycięską statuetką.

Dla bytomianki to nowy rekord życiowy, natomiast dla polskiej lekkoatletyki to ósmy najlepszy wynik na 60 metrów w historii. W dziejach tego sportu w naszym kraju szybciej pobiegły od niej tylko Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska Ewa Pisiewicz, Irena Szewińska, Daria Onyśko, Marika Popowicz i Anna Kiełbasińska. Warto przy tym podkreślić, że jest to również drugi najlepszy rezultat w tym sezonie halowym na starym kontynencie.

Sukces w Dortmundzie dał Magdalenie Stefanowicz sporą liczbę punktów w rankingu olimpijskim i do halowych mistrzostw świata w Glasgow.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon