Hokeiści przerastają swoją ligę. Imponująca seria Polonii

KH Polonia Bytom ma na rozkładzie już prawie wszystkich ligowych rywali. Na razie każdy przeciwnik zszedł z lodowiska pokonany, a dwucyfrowe zwycięstwa zdarzają się coraz częściej.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
D4 N9082 kopia

Hokeiści Polonii Bytom w poprzednim sezonie wygrali Młodzieżową Hokej Ligę, ale wtedy musieli się trochę namęczyć, aby tego dokonać. Nowe rozgrywki wyglądają już zupełnie inaczej. Podopieczni Mariusza Puzio od kilku tygodni pokazują, że zaplecze Polskiej Hokej Ligi to dla nich już za niskie progi.

Niebiesko-czerwoni do tej pory rozegrali dwanaście spotkań, co oznacza, że mierzyli się już niemal ze wszystkimi. Na lodzie nie spotkali się tylko ze Stoczniowcem Gdańsk, bo mecz został odwołany z powodu pojawienia się osoby zakażonej koronawirusem w zespole przeciwnym.

Rywal jednak zajmuje w tabeli MHL ostatnie miejsce, więc pewnie skończyłoby się wysokim zwycięstwem Polonii. Wystarczy tylko spojrzeć na ostatnie wyniki naszych hokeistów. Przeciwników dosłownie miażdżyli, bo najpierw pokonali UKS Zagłębie Sosnowiec 10:3, a potem Sokoły Toruń 11:3.

Tak wysokie zwycięstwa bytomian to już norma. Na razie rekordowe było spotkanie z Unią Oświęcim, które zakończyło się zwycięstwem Polonii 13:1. I nic nie wskazuje na to, że znakomita forma nagle spadnie.

Drużyna trenera Puzio ma na koncie komplet punktów i z pewnością ma ambitny cel, aby w tym sezonie wygrać wszystko aż do samego końca. Działacze jednak już teraz muszą się głowić, jak znaleźć środki finansowe, aby za rok grać w PHL. Już bowiem widać, że kontynuowanie występów w MHL będzie tylko stratą czasu.

W listopadzie czekają nasz jeszcze cztery spotkania. Polonia najpierw dwukrotnie zagra we własnym lodowisku z Cracovią i Unią Oświęcim. Potem pojedzie do Niedźwiadków Sanok i Podhala Nowy Targ. Po tych czterech meczach przyjdzie czas na przerwę, która potrwa aż do 8 stycznia 2022 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hokeistki Polonii Bytom mistrzyniami Polski 2022

Uzależnione od złota. Hokeistki wciąż rządzą w Polsce!

Hokeistki Polonii Bytom będą bronić tytułu

Czas na walkę o złoto. Hokeistki zameldowały się w finale

Polonia Bytom zrezygnowała z rosyjskich hokeistów

W Polonii Bytom Rosjanie już nie zagrają

273031144 357595473033804 7472833882582879247 n

Hokeiści pokonani po raz drugi

D4 N2397 kopia

Nie będzie kompletu zwycięstw. Piękna seria przerwana

Hokej DSC 9153m

40 bramek w dwa dni. Znakomity weekend bytomskiego hokeja

Hokej DSC 9249m

Powrót hokeistów na piątkę. Wciąż są niepokonani