Hokeiści zaczynają się rozpędzać. To był perfekcyjny tydzień

Polonia Bytom rozpoczęła nowy sezon od porażki. To były złe miłego początki, bo po tym zimnym prysznicu podopieczni Mariusza Puzio wygrali trzy spotkania w ciągu kilku dni.

Fot. bytomski-hokej.pl/Krzysztof Kadis
306726415 510465657746784 5543194865292368196 n

Tydzień temu Unia Oświęcim zgotowała Polonii Bytom zimny prysznic, wygrywając we własnym lodowisku 4:1. Na szczęście to był wypadek przy pracy, o czym przekonaliśmy się w ostatnich dniach. Bytomianie mieli przed sobą trzymeczowy maraton i ukończyli go w znakomity sposób.

Pierwszą przeszkodą była Cracovia i było to drugie z rzędu wyjazdowe spotkanie niebiesko-czerwonych. Zaczęło się źle, bo krakowianie po pierwszej tercji prowadzili 1:0. Potem bytomska maszyna w końcu zaskoczyła. Hat-trickiem popisał się Paweł Wybiral, po jednym trafieniu dołożyli Arkadiusz Karasiński oraz Michał Proczek i Polonia ostatecznie wygrała 5:2.

Pierwsza wygrana dodała pewności siebie podopiecznym Mariusza Puzio. Efekty mogliśmy obserwować już w lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. W miniony weekend poloniści ograli dwóch przeciwników przed własną publicznością.

Najpierw była efektowna wygrana 8:2 nad Niedźwiadkami Sanok. Tym razem skutecznością wykazał się Piotr Bajon, który trzy razy umieścił krążek w bramce. Dwa razy tej sztuki dokonał Sebastian Wicher, a po jednym golu zaliczyli Jakub Wilk, Mikołaj Kociszewski i Igor Augustyniak.

Zwycięska seria została podtrzymana w starciu z Podhalem Nowy Targ. Polonia tym razem nie straciła żadnej bramki, a zdobyła ich łącznie pięć. Trzy bramki były autorstwa braci Mularczyków - dwie strzelił Szymon, a jedną Jakub. Dorobek strzelecki poprawili także Wybiral oraz Kociszewski.

Polonia Bytom po czterech meczach zajmuje drugie miejsce w tabeli MHL ze stratą trzech punktów do Sokołów Toruń. W najbliższy weekend bytomscy hokeiści rozegrają dwa spotkania z JKH GKS II Jastrzębie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon