Hokeistki zaczynają walkę o jedenasty tytuł

Kobieca drużyna Polonii Bytom była najlepsza w sezonie zasadniczym i w roli faworytek przystępuje do fazy play-off. Pierwsza przeszkoda powinna być tylko formalnością.

Fot. bytomski-hokej.pl/Krzysztof Kadis
Hokeistki Polonii Bytom rozpoczynają walkę w play-off

Bytomskie hokeistki nieprzerwanie od 2016 roku rządzą w kraju, a łącznie mają w dorobku dziesięć tytułów mistrzyń Polski. Jest duża szansa, że w tym sezonie złote medale znowu zawisną na szyjach podopiecznych Andrzeja Secemskiego, bo sezon zasadniczy został przez nie zdominowany.

Polonia Bytom wygrała wszystkie spotkania, a często spotkania kończyły się pogromami. W minioną sobotę niebiesko-czerwone jednak dość skromnie pokonały Unię Oświęcim 4:0, ale już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w lidze.

Dzięki temu w fazie play-off bytomianki na początek zmierzą się z zespołem UKH Białe Jastrzębie. To powinna być formalność, bo w sezonie zasadniczym polonistki wygrywały z tymi rywalkami 23:1 oraz 20:0.

Hokeistki z Bytomia rozpoczną rywalizację 19 lutego na wyjeździe. Dzień później przeciwniczki przyjadą do naszego miasta. Mecz zaplanowany jest na godzinę 18. Klub jednak poinformował, że na lodowisko im. braci Nikodemowiczów wejdzie tylko 299 kibiców. Wstęp jest bezpłatny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon