Hokejowa Polonia z dubletem w sezonie zasadniczym. Czas na play-off

W Młodzieżowej Hokej Lidze oraz Polskiej Lidze Hokeja Kobiet zakończyły się sezony zasadnicze. W obu tych rozgrywkach zespoły Polonii Bytom zajęły pierwsze miejsce. Walka o tytuły jednak nie będzie łatwa.

Fot. Facebook/KH Polonia Bytom Ladies
Hokeistki polonia bytom

Hokeistki Polonii Bytom w tym sezonie kilka razy musiały się trochę natrudzić, aby zdobyć komplet punktów. Problemy sprawiły m.in. Kojotki Naprzód Janów, które w listopadzie przegrały 6:9. Postawiło się także Podhale Nowy Targ, które uległo mistrzyniom Polski 4:5. Najwyżej poprzeczkę jednak tradycyjnie zawieszał Stoczniowiec Gdańsk.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego bytomianki przegrały z tym zespołem 2:4. To była jedyna porażka Polonii, więc ostatecznie udało się zająć pierwsze miejsce. Gdańszczanki zdobyły tyle samo punktów, ale miały gorszy bilans bezpośrednich spotkań, bo w pierwszym meczu było 3:0 dla niebiesko-czerwonych.

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie w bezpośrednim starciu Polonii ze Stoczniowcem rozstrzygną się losy mistrzostwa Polski. To jednak nic nowego, bo te drużyny rywalizowały ze sobą w siedmiu ostatnich finałach PLHK. Za każdym razem to hokeistki z Bytomia był górą.

Na razie żeńska drużyna Polonii ma chwilę wytchnienia, bo w ćwierćfinale fazy play-off ma wolny los. W półfinale rywalkami będą Kojotki Naprzód Janów lub Unia Oświęcim.

Hokeiści też na szczycie

Bardzo dobre miesiące mają za sobą także panowie. Polonia zajęła pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym Młodzieżowej Hokej Ligi. Na finiszu bytomianie prezentowali świetną formę i ograli kolejno SMS PZHL Katowice 7:4, UKS Zagłębie Sosnowiec 9:2, MKS Sokoły Toruń 6:2 i GKS Stoczniowiec Gdańsk 13:1.

Najbardziej cieszy pewnie zwycięstwo nad SMS-em, bo to wicemistrz sezonu zasadniczego. Bytomianie ostatecznie wyprzedzili ich o osiem punktów. Dodatkowo optymizmem napawa fakt, że przez cały sezon Polonia tylko dwa razy przegrała w regulaminowym czasie gry.

Pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym oznacza, że w fazie play-off Polonia Bytom rozpocznie zmagania od starcia z ósmym Podhalem Nowy Targ. Tego przeciwnika nie można lekceważyć, bo choć w pierwszym meczu było gładkie zwycięstwo 5:0, to w rewanżu nowotarżanie postawili się i przegrali 3:5.

Na fazę play-off jednak trochę poczekamy. Dwumecz Podhale - Polonia zaplanowany jest na 1 i 4 marca.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon