Idzie wiosna! Pierwsze oznaki w bytomskim parku

Od kilku dni mamy w Bytomiu wspaniałą pogodę, a ta zachęca do spacerów po mieście. Dziś Park Kachla odwiedziły tłumy bytomian. Wielu z nich zapewne dostrzegło pierwsze oznaki wiosny, które powoli ujawniają się w naszym miejskim zieleńcu.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - czyli 21 marca - już za nami. Choć od tygodnia możemy cieszyć się pięknym słońcem, to natura jeszcze niechętnie budzi się do życia, aczkolwiek bardziej wprawni obserwatorzy raczej już zauważyli, że na gałązkach drzew i krzewów pojawiły się pierwsze pączki i zielone listki.

By wypatrywać pierwsze oznaki wiosny, warto wybrać się do jednego z bytomskich parków lub rezerwatów. Mimo, iż żyjemy w mieście o przemysłowej przeszłości, to takich miejsc mamy naprawdę sporo i wcale nie trzeba daleko jechać, by doświadczyć wspaniałych okoliczności przyrody.

My dziś wybraliśmy się na wiosenny spacer do Parku Kachla - zdecydowanie jednego z najpiękniejszych parków na Górnym Śląsku. Na ten sam pomysł najwidoczniej wpadło mnóstwo innych mieszkańców, bo alejki były pełne bytomskich rodzin: dzieci, mam, ojców, babć i dziadków. Większość drzew jest jeszcze bez liści, ale w niektórych miejscach wiosna daje już o sobie znać. Tak jest np. na alejce pomiędzy Stawem Łabędzim a Górą Miłości, gdzie co roku wyrasta fioletowy dywan uroczych krokusów. W innych rejonach parku można zauważyć też, że z ziemi powoli wyłaniają się inne kwiaty, co zwiastuje, że za pewien czas zrobi się tam bardzo zielono i kolorowo.

Czy Wy znaleźliście już pierwsze oznaki wiosny w Bytomiu? Wyślijcie nam zdjęcia na redakcja@bytomski.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon