Inteligentne systemy w samochodach Skoda – jak ułatwiają życie kierowcy?

Nowoczesne samochody wyposażone są w coraz liczniejsze elektroniczne systemy, określane mianem inteligentnych. Służą one nie tylko rozrywce i podniesieniu komfortu, ale również pełnią ogromnie ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa jazdy. Skoda zalicza się do pionierów w dziedzinie stosowania takich rozwiązań.

inteligentne-systemy-w-samochodach-skoda-jak-ulatwiaja-zycie-kierowcy

Obecnie trudno wyobrazić sobie nowy samochód bez licznych rozwiązań technologicznych, które ułatwiają prowadzenie, zwiększają bezpieczeństwo, podnoszą komfort podróży czy po prostu zapewniają rozrywkę kierowcy oraz pasażerom. Niektóre z nich są obowiązkowymi elementami wyposażenia aut, inne stanowią opcje, w które zdecydowanie warto zainwestować. Skoda w swoich modelach stosuje licznie tego typu rozwiązania, dzięki którym jej pojazdy są jednymi z najnowocześniejszych na rynku.

Swój wymarzony samochód tej marki znaleźć można w Salon Skoda Śląsk. Klienci poszukujący auta z drugiej ręki zajrzeć powinni tutaj: Salon Skoda samochody używane.

Wstęp do inteligentnych systemów w samochodach Skoda

Skoda jest jednym z rynkowych liderów w implementacji inteligentnych systemów w swoich samochodach. Nie tylko dba o to, aby ich lista w wyposażeniu poszczególnych modeli była jak najbogatsza, ale też, żeby można było nimi łatwo i bezpiecznie sterować. Służą temu takie rozwiązania jak ergonomiczne ekrany dotykowe o wysokiej rozdzielczości i z przejrzystym menu, czy też przełączniki rozmieszczone w dobrze widocznych, łatwo dostępnych miejscach. Wszystko po to, aby podróż samochodami marki Skoda była nie tylko jak najprzyjemniejsza, ale też maksymalnie bezpieczna. Główną rolą inteligentnych systemów jest bowiem wspomaganie kierowcy w taki sposób, aby mógł on łatwiej poradzić sobie w trudnej sytuacji, a jednocześnie, aby wykonywanie poszczególnych manewrów było bezproblemowe.

Kluczowe inteligentne systemy w pojazdach Skoda

Lista inteligentnych systemów w pojazdach Skody jest bardzo bogata, skupimy się więc na kilku najważniejszych.

Aktywny tempomat i system monitorowania pasa ruchu pomagają kierowcy utrzymać stałą prędkość i odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu, jak również zapobiegają niekontrolowanemu zjechaniu na inny pas. Ogromnie zwiększają wygodę podróży, a także bezpieczeństwo - sprawdzają się szczególnie dobrze w długich trasach, kiedy kierowca może być zmęczony czy zdekoncentrowany.

Ulice i parkingi są coraz bardziej zatłoczone, toteż zdecydowanie warto jest zainwestować w Skodę wyposażoną w system monitorowania martwego pola. Dzięki niemu kierowca wie, czy w obszarze, którego nie obejmują boczne szyby ani lusterka wsteczne, nie znalazł się żaden obiekt, np. inny pojazd. Ułatwia to i czyni bezpieczniejszym wyprzedzanie, skręcanie czy włączanie się do ruchu.

Na parkingach ogromnie przydatne będą systemy wspomagania parkowania, takie jak kamery i czujniki przednie i tylne czy też system automatycznego parkowania. Pomagają one zaparkować nawet w ciasnym miejscu.

Z kolei zaawansowany system infotainment poprawia komfort podróży, oferując m.in. świetne audio, nawigację, integrację z różnymi urządzeniami elektronicznymi, itd. Poza tym w Skodach służy też do ustawień ważnych funkcji samochodu, takich jak parametry jazdy czy klimatyzacja i ogrzewanie.

Bezpieczeństwo i komfort dzięki inteligentnym rozwiązaniom Skody

Każdy świadomy kierowca chce zapewnić bezpieczeństwo sobie, pasażerom, a także innym uczestnikom ruchu drogowego. Inteligentne rozwiązania Skody ogromnie w tym pomagają.

Systemy awaryjnego hamowania w sytuacjach awaryjnych mogą zapobiec nieszczęściu lub nawet tragedii, kiedy pojazd jadący z przodu nagle zahamuje, na jezdnię wbiegnie człowiek lub zwierzę, bądź w innych podobnych przypadkach. Kierowca nie zawsze w takich przypadkach zdąży wcisnąć pedał hamulca na czas, toteż zdecydowanie warto mieć elektronicznego pomocnika, który zareaguje o wiele szybciej.

Bardzo pomocne jest adaptacyjne oświetlenie LED. Nie tylko zapewnia ono doskonałą widoczność, ale też zmienia się automatycznie w zależności od warunków panujących na drodze. Dzięki temu rozwiązaniu kierowca Skody nie tylko może podróżować komfortowo i bezpiecznie nawet w deszczową czy śnieżną noc, ale też nie oślepia innych uczestników ruchu.

Monitorowanie znaków drogowych usprawnia jazdę, przypominając np. o ograniczeniach prędkości. System ten pomaga w płynnym i bezpiecznym podróżowaniu, nie wspominając o unikaniu mandatów.

Przyszłość inteligentnych systemów w samochodach Skoda

Rozwój technologiczny postępuje nieustannie, a Skoda nie pozostaje pod tym względem w tyle. Stale rozwija inteligentne systemy w swoich samochodach, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów. Nacisk kładziony jest w szczególności na dalszy rozwój technologii autonomicznej jazdy, tak, aby podróżowanie było coraz bezpieczniejsze oraz przyjemniejsze. Innym polem rozwoju jest integracja samochodów Skody z zyskującymi na popularności systemami, takimi jak Smart Home. Marka nieustannie inwestuje w badania i rozwój, dzięki czemu kolejne generacje jej modeli będą coraz bardziej zaawansowane technologicznie, bezpieczne oraz intuicyjne w obsłudze.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon