Intensywne opady deszczu w Bytomiu. Straż pożarna w gotowości, poprawa pogody zapowiadana dopiero na czwartek

W całym województwie śląskim obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące intensywnych opadów deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert II stopnia także dla Bytomia. W związku ze zdarzeniami pogodowymi - zastępy straży pożarnej interweniowały w mieście już 9 razy.

Powalone drzewo

Powalone drzewo

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś rano, 31 sierpnia, w Miechowicach. Na ul. Frenzla, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Nickla - na drogę przewróciło się drzewo. Na szczęście na jezdni nie było wtedy żadnych pojazdów.

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia drzewo leżało już na drodze. Działał tam nasz jeden zastęp PSP. Musieliśmy pociąć pień i usunąć go z jezdni. Nie było żadnych strat ani osób poszkodowanych. Na czas prowadzonej akcji droga została zamknięta - mówi rzecznik prasowy bytomskiej Komendy Miejskiej PSP, mł. asp. Wojciech Krawczyk

Od rana, w Bytomiu straż pożarna wyjechała tylko do 9 zdarzeń związanych ze złymi warunkami atmosferycznymi. Dla porównania - od godz. 7 rano w Będzinie odnotowano ich aż 45.

Zapowiadane intensywne opady

Złe warunki atmosferyczne mają utrzymać się aż do jutra. Jak czytamy w komunikacie IMGW:

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu okresami umiarkowanym lub silnym. Prognozowana całkowita wysokość opadów miejscami od 40 mm do 60 mm.


Subskrybuj bytomski.pl

google news icon